У Києві нагородили людей, які допомогли наблизити деокупацію Київщини

У Києві нагородили людей, які допомогли наблизити деокупацію Київщини

Ексклюзивно
У Києві нагородили людей, які допомогли наблизити деокупацію Київщини
Фото: Дарʼя Кінша / Суспільне

Сьогодні, 4 квітня, в Українському домі нагородили людей, які взяли участь у визволенні Київщини. Як повідомила кореспондентка Суспільного, серед нагороджених: медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени, вчителі, представники влади та водії.

Серед нагороджених, які отримали свої відзнаки раніше, 15-річних Андрій з батьком Станіславом з Макарова. Вони надавали інформацію ЗСУ для наведення української артилерії, в результаті чого були знищені російські колони військової техніки, які прямували до Києва та угруповання військ у селі Макарів.

"Звичайно було страшно, там військові та зброя. І до війни я часто літав дроном, подорожував з ним. Навики якось самі прийшли, я не тренувався", — розповів 15-річних Андрій.

Нагороду отримав й Азаров Олег Вікторович, вчитель фізкультури 1 школи у Бучі. Він розповів, що прийняв рішення не виїжджати з міста, а евакуювати своїх рідних. Чоловік з сімʼю живуть коло аеродрому та відразу зрозуміли, що сталося 24 лютого.

"Ми все чули, бачили та розуміли, наскільки це страшно й серйозно. Лякало те, що люди поруч не розуміли, що відбувалося та сподівалися, що воно все швидко закінчиться", — розповідає нагороджений.

Він згадує, як у перший день після деокупації велосипедом приїхав до школи, щоб перевірити чи вона вціліла.

"Мені вдалося зайти в школу. Вікна були розбитими, але сама школа була чиста й суха. Це було дуже приємно і уже повертаючись зі школи біля нашого розбитого супермаркету я зупинився і побачив колону наших хлопців, яка заходила в Бучу. Це не передати ту радість яку ми відчували", — розповів Олег Вікторович.

У Києві представили фільм, присвячений людям, які допомагали евакуйовуватися цивільним під час окупації
Один із нагороджених — Азаров Олег Вікторович. Фото: Дарʼя Кінша / Суспільне

Наприкінці заходу гостям представили екранізацію "Область Героїв", головними героями якими і є нагороджені. За словами продюсера фільму Олексія Комаровського, як тільки Київську область деокупували, так відразу стартували працювати над фільмом.

"Це було дуже оперативно та неймовірно складно, тому що ніхто під час війни не знімав повнометражних фільмів, але ми це зробили і так сталося, що саме Київщина стала тією областю, де це відбувалося. Нам вдалося зафіксувати героїчні події та наших волонтерів. Фільм присвячений всім володарем України, адже ці герої є уособлення в біологічності для всього світу. Героями екранізації стали прості кияни", — розповів продюсер.

У Києві нагородили людей, які допомагали евакуйовуватися цивільним під час окупації
Фото: Дарʼя Кінша / Суспільне

Стрічку знімали за комерційні гроші. До роботи залучили Київську обласну військову адміністрацію, яка залучала волонтерів та благодійників.

Що відомо про визволення Київщини від військ армії РФ

У Київській ОВА розповіли, що наприкінці лютого минулого року Київщина одна з перших відчула на собі удар російської армії. Військові дії в області тривали понад місяць.

15 територіальних громад Вишгородського, Бучанського та Броварського районів опинилися під окупацією – це 270 населених пунктів області.

2 квітня 2022 року заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що уся область звільнена від російських окупантів.

Правоохоронні органи України відновили свою роботу у звільнених населених пунктах Київщини, зокрема в Бучі, Іванкові та Славутичі.

Читайте також

Могили у дворах, "Урагани", вирішальний бій — річниця звільнення Київщини у світлинах фотографа Суспільного

Після деокупації Київщини зниклими залишаються майже 300 людей

Вибір редакції

На початок