На Київщині щотижня відновлюють до 300 пошкоджених війною об'єктів — ОВА

На Київщині щотижня відновлюють до 300 пошкоджених війною об'єктів — ОВА

На Київщині щотижня відновлюють до 300 пошкоджених війною об'єктів — ОВА
. Жінка стоїть біля багатоквартирного будинку, в якому відсутня центральна частина після авіаудару рік тому, в Бородянці, Україна, 2 березня 2023 року, AP Photo / Vadim Ghirda

У Київській області щотижня відновлюють 200-300 об'єктів інфраструктури, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Загалом після деокупації регіону від військ РФ, було відремонтовано понад 10 тисяч об'єктів, повідомив Суспільному заступник голови Київської ОВА Микола Бойко.

За його словами, в області через бойові дії було повністю зруйновано або пошкоджено понад 27 тисяч об'єктів інфраструктури. Із них переважна більшість — житлові будинки.

"Якщо ми говоримо про приватний сектор — це більше 22,5 тисяч об'єктів, якщо за багатоквартирні будинки — це 1702 таких об'єкти", — сказав Бойко.

Він поінформував, станом на сьогодні уже відновили 10700 об'єктів. "Однак той обсяг руйнувань, який є на сьогоднішній день, він є колосальним. Без житла — більше ніж 20 тисяч сімей. На Київщині багато внутрішньо переміщених осіб — більше 300 тисяч. Вони також без постійного житла. На тиждень відновлюємо 200-300 об'єктів. З проходом весни ми цей показник збільшимо", — додав заступник голови ОВА.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах, що зазнали значних руйнувань унаслідок російської військової агресії. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці.

У липні цього року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону. Із них 100 мільйонів — на розвиток і утримання автомобільних доріг та відповідної інфраструктури, ще 2 мільйони — на роботу територіальної оборони та інші заходи, пов'язані з військовою агресією.

Читайте також

Цього року планують звершити будівництво з’їздів на Дарницькому мосту

На початок