Новий центр села — у Луб'янці на Київщині відновлюють п'ять будівель. Які саме

Новий центр села — у Луб'янці на Київщині відновлюють п'ять будівель. Які саме

Новий центр села — у Луб'янці на Київщині відновлюють п'ять будівель. Які саме
. Відбудова села Луб’янка Бучанського району після повномасштабного вторгнення військ РФ на Київщину Фото (скрін відео): Анатолій Федорук/Telegram

У селі Луб'янка Бучанського району Київщини одночасно оновлюється п'ять об'єктів соціальної інфраструктури, які були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення російських військ в регіон. Це заклади освіти, культури, а також православний храм.

Про це повідомляє мер Бучі Анатолій Федорук у Telegram.

За його словами, у приміщеннях Центру надання адміністративних послуг і гімназії №7 замінили покрівлі, а у дитячому садочку "Волошка" проводять утеплення фасаду та заміну вікон. У найстарішому храмі Бучанського району — Миколаївська церква, відремонтували фасад і покрівлю.

"Розпочинаємо також капітальний ремонт луб'янського Будинку культури. Тут плануємо укріпити фундамент та стіни, зробити капітальний ремонт даху, встановити нові вікна та двері. А надалі облаштувати паркову зону",— каже Федорук.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків.

На Київщині до кінця березня буде відновлено понад 2 000 об'єктів інфраструктури, пошкоджених під час повномаштабного вторгнення російських військ в Україну. Станом на 11 лютого відновлено повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності 10 154 об’єкти.

На Київщині, станом на кінець лютого, відновили понад 10 600 об'єктів, пошкоджених через ведення бойових дій на території області. Найбільше постраждало житлових будинків — понад 24 тисячі. Відновлено повністю — 6 775 об'єктів, понад 3 900 —відновлено частково, але забезпечено життєдіяльність. Це житлові будинки, освітні заклади, об'єкти соціальної сфери та заклади охорони здоров'я.

За минулий рік в області відновили 5 551 об’єкт інфраструктури, а частково — 3 460.

Наприкінці грудня у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже успішно функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах, що зазнали значних руйнувань унаслідок російської військової агресії. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці.

Читайте також

У Бучі розбирають приватні будинки, зруйновані війною

На Київщині жителі чутимуть вибухи. В якому районі

Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн

На початок