Всеукраїнський рух "Єдині" відкриває реєстрацію учасників на черговий онлайн курс, що допомагає всім охочим перейти на спілкування українською мовою. Майбутній курс — одиннадцятий. Навчання розпочнуться 6 березня.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Зазначається, що амбасадором цього курсу стала парамедикиня, поетеса з "Азовсталі" Катерина Пташка, яка навіть у полоні спілкувалася з російськими військовими та журналістами винятково українською.
"Я розмовляю українською мовою. Це мій вибір. Це моя національна самоідентифікація. Це те, завдяки чому я впізнаю братів і сестер за кордоном. Та іноді й у бою. Кожен має право на цей вибір",— каже Поліщук.
У КМДА інформують, що мовні онлайн курси від проєкту "Єдині" розраховані на 28 днів. Упродовж навчання учасники щодня будуть отримувати завдання і навчальні матеріали, а також поради психолога та Friendly-чати підтримки, які допоможуть подолати мовний бар'єр.
Також під час навчання організовуватимуть розмовні клуби — очні та онлайн, онлайн ігри, проводитимуть тести, підберуть корисні джерела для поглиблення знань про граматику та лексику української мови. Також предоставлятимуться аудіо- і відеозаписи до уроків.
Мета проєкту — допомогти 1 мільйону українців перейти на рідну мову. Наразі 68 000 учасників вже перейшли на українську. Навчання безкоштовне, а долучитися можна з будь-якої точки світу.
Розмовні клуби "Єдині" працюють у 25 містах України та за кордоном — у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі та Празі. Наразі до проєкту долучилися 35 членів команди, 335 вчителів, 400 волонтерів,— підсумували в КМДА.
Що відомо про освітні курси у столиці
Десятий, ювілейний, курс української мови, організований в рамках проєкту "Єдині", стартував 6 лютого. За 2022 рік засновники проєкту провели 9 безплатних мовних курсів. Дев’ятий безкоштовний онлайн курс почався 2 січня. До Різдва студенти курсів отримали бонус — серію аудіофайлів про святкові традиції.
У Києві з 18 серпня минулого року у "BiblioHub" Деснянського району стартували експрес-курси з української мови. Кожен охочий може долучитися до тренінгів і розвивати навички спілкування.
Фахівці допомагають людям літнього віку опанувати основи комп’ютерної грамотності, навчають, як сплатити комунальні послуги за допомогою інтернету і користуватися додатками на смартфоні ("Дія", "Київ Цифровий", "HELSI").
У Києві також провели понад 200 тренінгів, де навчали надавати домедичну допомогу. Заняття проходили у громадських просторах VcentrіHUB Голосіївського, Шевченківського та Оболонського районів. Їх відвідали майже 6 тисяч мешканців столиці.
Читайте також
"Паляниця", "суниця", "мальва": як у Рівному переселенці вчать нові слова на курсах української
У "Київ Цифровий" тепер можна перетворювати поїздки з транспортної карти на QR-квитки