У Києві хочуть перейменувати Повітрофлотський проспект. Містяни проти

У Києві хочуть перейменувати Повітрофлотський проспект. Містяни проти

У Києві хочуть перейменувати Повітрофлотський проспект. Містяни проти
. Фото: Вікіпедія

У Києві пропонують перейменувати Повітрофлотський проспект на Проспект Євросоюзу. З такою ініціативою до Київради виступив ексміністр закордонних справ України Олександр Огризко.

Низка громадських активістів підписали це звернення. Серед них політолог Михайло Басараб, волонтер Мирослав Гай, правозахисник Йосип Зісельс, а також громадські діячі Михайло Гончар, Андрій Левус, журналіст Сергій Квіт та дипломат Данило Лубківський.

Як зазначає автор звернення, правонаступник цього "повітряного флоту" зараз обстрілює Київ ракетами, внаслідок чого гинуть українці та руйнується інфраструктура.

Натомість активісти просять перейменувати на знакову назву для України — Проспект Євросоюзу — оскільки країна є частиною європейської сімʼї.

У Києві хочуть перейменувати Повітрофлотський проспект. Містяни проти
Фото: Volodymyr Ogrysko \ Twitter

Подібна заява сподобалася не усім. На сайті Київради зареєстрували петицію проти перейменування вулиці. Її автором виступив історик і громадський діяч Антон Короб. Пропозицію перейменування він називає маніпуляцією і "спробою притягнути назву проспекту "за вуха" до комуністичної ідеї".

Автор петиції зауважує, що назва проспекту нагадує про розвиток авіаційної науки й авіабудування в Києві. Крім того, як зазначив активіст, Повітрофлотський проспект є елементом великого "авіаційного" топонімічного комплексу. Цей проспект веде до аеропорту “Київ" і Державного музею авіації. Поблизу є місцевість під назвою селище Авіаторів.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року. Такі результати дослідження організації "Transparency International Ukraine", яка вивчала процес дерусифікації та декомунізації в Україні. Починаючи з серпня 2022 року, у столиці перейменували 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці стартував третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

Читайте також

Петиція про відновлення декларування статків чиновників набрала 25 тисяч підписів

На початок