Кияни збирають підписи проти перейменування Повітрофлотського проспекту — петиція

Кияни збирають підписи проти перейменування Повітрофлотського проспекту — петиція

Кияни збирають підписи проти перейменування Повітрофлотського проспекту — петиція
. Фото: Вікіпедія

Петиція проти перейменування Повітрофлотського проспекту у Києві з'явилась на сайті Київської міської ради. Її автор Антон Короб закликає владу столиці зупинити збір пропозицій для зміни назви Повітрофлотського проспекту та Повітрофлотської вулиці.

Активіст переконаний, що наміри змінити назву топоніма є "безглуздими і недоречними". На його думку, ініціатива перейменування Повітрофлотського проспекту у Солом’янському районі свідчить про нерозуміння історії Києва та його культури. Він вважає, що ці назви не пов’язані з комуністичними ідеями, тож не мають підпадати під процес декомунізації чи дерусифікації.

Автор петиції зауважує, що назва проспекту нагадує про розвиток авіаційної науки й авіабудування в Києві. Крім того, як зазначив активіст, Повітрофлотський проспект є елементом великого "авіаційного" топонімічного комплексу. Цей проспект веде до аеропорту “Київ" і Державного музею авіації. Поблизу є місцевість під назвою селище Авіаторів.

"Те саме стосується і Повітрофлотської вулиці в історичній місцевості Києва "Жуляни", історія якої нерозривно пов’язана з аеропортом та авіацією", — написав активіст.

Крім реєстрації петиції на сайті Київради, Антон Короб закликає мешканців столиці долучитись до інших заходів задля збереження назви Повітрофлотського проспекту в Києві.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року. Такі результати дослідження організації "Transparency International Ukraine", яка вивчала процес дерусифікації та декомунізації в Україні. Починаючи з серпня 2022 року, у столиці перейменували 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці стартував третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

Читайте також

Петиція про відновлення декларування статків чиновників набрала 25 тисяч підписів

На початок