Кияни здали на утилізацію удвічі менше новорічних ялинок, ніж тогоріч

Кияни здали на утилізацію удвічі менше новорічних ялинок, ніж тогоріч

Кияни здали на утилізацію удвічі менше новорічних ялинок, ніж тогоріч
. Фото: КМДА

З 4 до 31 січня мешканці Києва принесли до пунктів утилізації 4000 новорічних ялин та сосен. Найбільше — мешканці Дарницького та Солом’янського районів. Кількість хвойних дерев, які здали на переробку, очікувано менша, ніж минулого року.

Про це інформує "Київзеленбуд".

Так, у 2022 році кияни здали на переробку 8,5 тисяч новорічних дерев. Як зазначив гендиректор "Київзеленбуду" Олексій Король, цього року багато містян взагалі відмовились ставити ялинки через війну. Дехто купив деревце у горщику, аби потім висадити на вулиці, є чимало прихильників штучних новорічних дерев.

Ті, хто все ж вирішив прикрасити оселі на свята живими деревами, потім принесли їх на утилізацію. "Подрібнені на щепу ялинки й сосни стануть мульчею для інших хвойних рослин у парках та скверах столиці. Це допоможе захистити ґрунт узимку від морозів, а влітку підтримувати водний баланс за спекотної погоди", — розповів Олексій Король.

Що відомо про утилізацію новорічних дерев у столиці

Станом на середину січня кияни принесли на утилізацію близько тисячі ялинок та сосен. У січні у столиці працювали 17 пунктів прийому та утилізації хвойних дерев.

Із 15 по 31 грудня на сезонних ярмарках у Києві продавали натуральні хвойні дерева. Законність продажу ялинок та новорічних прикрас, зроблених із хвої, контролювали інспектори з благоустрою. Працівники Держекоінспекції влаштовували рейди по Києву, перевіряючи законність продажу новорічних дерев.

Читайте також

Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії

На початок