Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії

Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії

Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії
Фото: Олексій Король / Facebook

У березні пошкоджений через вторгнення РФ ліс довкола Києва почнуть відновлювати. Про це повідомив голова "Київзеленбуд" Олексій Король в інтерв’ю "Вечірньому Києву".

У Києві є три великих лісопаркових господарства й багаті лісові угіддя навколо міста. Через воєнні дії ліси забруднені боєприпасами та отруйними речовинами після їх детонації. Також пошкоджений рельєф після вибухів і пожеж.

відновлення лісу
Фото: Олексій Король / Facebook

Відновлення розпочнуть на розмінованих територіях, де вже можна працювати. За його словами, з 32 тисяч гектарів лісівники столиці вже мають доступ до 27 тисяч гектар.

"На території двох наших лісопаркових господарств велися бойові дії: Святошинському й Дарницькому. На сьогодні 15% столичних лісів закриті для доступу, близько 5000 га потребують обстеження", — розповів Король.

відновлення лісу
Фото: Олексій Король / Facebook

Нині київські лісгоспи інтенсивно вирощують саджанці для майбутнього відновлення лісів. Законом заборонено застосовувати інвазійніІнвазійні (інвазивні) види — алохтонні види зі значною здатністю до експансії, які розповсюджуються природним шляхом або за допомогою людини й становлять значну загрозу для флори й фауни певних екосистем. Можуть стати загрозою загибелі місцевих видів. для локацій види рослинності та дерев, хоча вони швидше ростуть.

"Міські ліси однозначно будуть відновлюватися за допомогою нових посадок. І це вже точно буде не монокультура, наприклад, сосни звичайної, як зробили лісівники після Другої світової війни навколо Києва, а додавання листяних порід дерев нашої природної зони", — каже голова "Київзеленбуд".

відновлення лісу
Фото: Олексій Король / Facebook

Він зазначив, що дерева виростуть тільки за 30 років, а "стиглим" ліс буде лише за 70 років, залежно від порід дерев.

Що відомо про розмінування лісів на Київщині

Пуща Водиця – історична та курортна місцевість, яка входить до Оболонського району Києва. На початку російського вторгнення тут були бойові зіткнення. У КМДА зазначали, що у Пущі та на Виноградарі можуть залишатися міни.

Усі парки та сквери Києва обстежили, тож гуляти у них безпечно, за винятком окремих закритих зон.

У березні на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану.

У червні голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба повідомив, аби повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років.

У липні радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов розповів, що досі необстежені 230 тисяч км² звільнених навесні територій від російських військ. Для швидкого розмінування потрібні відповідні спеціалісти, яких не вистачає. Аби пришвидшити цей процес, організували навчання на саперів та ідентифікаторів.

Читайте також

Пошкоджені дерева у Києві підуть на дрова для пунктів обігріву

"Людина може одягти шубу, а пальми — ні": як зігрівають тропічні рослини у ботсаду Харкова під час відключень світла

На початок