Утилізація ялинок у Києві: близько тисячі хвойних вже принесли на переробку

Утилізація ялинок у Києві: близько тисячі хвойних вже принесли на переробку

Утилізація ялинок у Києві: близько тисячі хвойних вже принесли на переробку
Фото: КМДА

Станом на середину січня кияни вже принесли на утилізацію близько тисячі ялинок та сосен. Про це повідомляє "Київзеленбуд".

Пункти прийому та утилізації хвойних дерев працюють в усіх районах Києва. Поки найактивнішими виявилися мешканці Оболонського та Шевченківського районів. Здати новорічне дерево можна до 31 січня включно.

У 2022 році жителі столиці здали на переробку 8,5 тисячі новорічних дерев. Цього року число буде значно менше, вважають у зеленбуді.

"Багато хто просто відмовився ставити ялинки, бо війна – не час святкувати, хтось купив деревце у горщику, щоб потім висадити на вулиці, є чимало прихильників штучних прикрас. Та попереду ще одна хвиля – більшість киян виносять з дому ялинки саме після Водохреща", — зазначив гендиректор підприємства Олексій Король.

Зібрані дерева перероблять на щепу, яку навесні використають для зберігання водного балансу лунок вічнозелених рослин, а взимку – для захисту ґрунту від промерзання.

Що відомо про продаж ялинок у Києві та області

У Києві пункти утилізації новорічних ялинок працюватимуть із 4 до 31 січня включно. Ознайомитися з адресами пунктів утилізації ялинок можна за посиланням.

Із 15 по 31 грудня на сезонних ярмарках у Києві продавали натуральні хвойні дерева. Законність продажу ялинок та новорічних прикрас, зроблених із хвої, контролювали інспектори з благоустрою.

Працівники Держекоінспекції влаштовували рейди по Києву, перевіряючи законність продажу новорічних дерев.

На Київщині працювали офіційні ялинкові базари, а також близько 30 майданчиків для торгівлі новорічними ялинками у лісових господарствах області.

Читайте також

На Водохреща в кранах киян буде освячена вода

"Все відходить від душі та тіла". У Києві православні віряни традиційно занурюються 19 січня в холодну воду

На початок