Київ придбав мобільні котельні для лікарень та шкіл на випадок блекауту

Київ придбав мобільні котельні для лікарень та шкіл на випадок блекауту

Київ придбав мобільні котельні для лікарень та шкіл на випадок блекауту
. Фото: КМДА

Київ – перше місто в Україні, яке використовуватиме модульні мобільні котельні. Столиця вже придбала 12 одиниць та замовила виробництво ще 10. Про це заявив мер Віталій Кличко.

Столичний голова перевірив роботу такої котельні, яку під’єднали до теплопункту однієї зі шкіл.

"Ці котельні, у випадку відсутності теплопостачання, можна оперативно розмістити в закладах соціальної сфери – лікарнях, школах, дитсадках. На сьогодні вузлами приєднання альтернативних теплоджерел оснастили вже 50 шкіл та 20 медзакладів міста", – розповів Кличко.

Кличко: Київ першим впроваджує мобільні котельні
Фото: КМДА

Він зазначив, що мобільну котельню можна доставити на причепі та підключити за кілька годин, під’єднавши до центрального теплопункту закладу. Якщо не буде централізованого теплопостачання, вона зможе протягом тижня забезпечувати будівлю теплом.

Її можна експлуатувати навіть при -30° морозу, а дозаправка здійснюється автоматично. Виготовляють такі котельні в Україні, а вартість вдвічі дешевша, ніж в Європі.

Кличко: Київ першим впроваджує мобільні котельні
Фото: КМДА

Також у Києві наразі працюють понад 530 пунктів обігріву. Уже понад 60 котельних міста оснастили генераторами, що дозволяє не припиняти теплопостачання у випадку відсутності електрики.

Що відомо про забезпечення столиці генераторами

У разі перебоїв з водопостачанням у Києві забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. Ідеться про бюветні комплекси, більшість яких має можливість підключення до генераторів.

Київ намагається максимально забезпечити генераторами об’єкти критичної інфраструктури та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

42 котельні "Київтеплоенерго" мають можливість працювати на генераторах у випадку відключення електроенергії, повідомили у КМДА. Столиця продовжує цю роботу і планує усі котельні, потужність яких це дозволяє, оснастити альтернативними джерелами живлення.

Київ 2 січня отримав від Тайваню перші два генератори високої потужності (300–800 кВА). Загалом передбачається поставка 20 генераторів для об'єктів критичної інфраструктури.

9 грудня Київ отримав 49 генераторів та теплові гармати від Риги. Це гуманітарна допомога від латвійських партнерів, а 22 грудня — 9 потужних генераторів від міста-побратима Оденсе в Данії.

Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. Встановлювати генератори у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.

Читайте також

Комунальні послуги: чи підвищать тарифи та який має відбуватися списання боргів — пояснює експерт

Обмін старих ламп розжарювання на енергоощадні LED. Як це зробити

На початок