Генератори та теплові гармати: до столиці приїхала гуманітарна допомога від Риги

Фото: КМДА

Київ отримав 49 генераторів та теплові гармати від Риги. Це гуманітарна допомога від латвійських партнерів. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Обладнання розвезуть по тих об’єктах, які його потребують, зокрема й у пункти обігріву. Адже теплова гармата здатна обігріти достатньо велику площу.

Фото: КМДА

"Зараз ворог цілеспрямовано цілить в енергетичні об’єкти, намагаючись позбавити українців електроенергії та тепла. Ситуація в енергетичній системі залишається складною. Тим значущішою та ціннішою є допомога у вигляді генераторів та обігрівачів", – зазначив він.

Пантелеєв нагадав, столиця забезпечувала роботу бюветів від генераторів, коли було відсутнє водопостачання через російські обстріли.

Фото: КМДА

Влада столиці Латвії Риги 30 квітня передала Києву гуманітарну допомогу та 11 пасажирських автобусів, які вийшли на маршрути з 1 жовтня.

Що відомо

  • Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, Канада виділила 10 млн доларів на генератори для України. ЄС пришвидшить постачання в Україну генераторів і трансформаторів. Також генератори відправляє Естонія.
  • Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає Україні 80 генераторів, а також кілька десятків тисяч ковдр для кімнат відпочинку Укрзалізниці.
  • Уряд Канади виділив 10 мільйонів доларів на закупівлю генераторів для України.

Читайте також

У Києві курсуватимуть нові автобуси, котрі передала Німеччина. Які маршрути

США готують наступний пакет військової допомоги Україні на $275 мільйонів — Reuters