УПЦ (МП) безпідставно намагається повернути два храми Лаври — юристка

УПЦ (МП) безпідставно намагається повернути два храми Лаври — юристка

УПЦ (МП) безпідставно намагається повернути два храми Лаври — юристка
. Києво-Печерська лавра. Фото: Суспільне / Ліля Гончарук

Настоятель Української православної церкви (Московського патріархату) вважає, що право на використання Успенського собору і Трапезної церкви на території заповідника "Києво-Печерська Лавра" давали договори оренди, проте це не відповідає дійсності.

Про це Суспільному повідомила представниця юридичної компанії "Міллер" Ангеліна Климчук. Юристи компанії входили в комісію Міністерства культури та інформаційної політики, яка контролювала перехід у власність держави двох культових споруд Лаври.

Як пояснила юристка, ці приміщення були передані у почасове безоплатне користування для здійснення богослужінь. Для кожного місяця затверджувався графік церковних служб. "Тобто, між сторонами були не орендні взаємовідносини", — наголошує Ангеліна Климчук.

Вона зауважує, що відповідно до ст. 759 ЦК України — оренда є оплатним строковим договором. "У випадку з храмами Лаври таке поняття, як "оплата" (за використання приміщення — ред.) у грошовій чи натуральній формі — відсутнє", — наголошує юристка.

Більше того, за її словами, дане майно є державним. А тому здача такого майна в оренду має свої особливості та має бути здійснене за участі Фонду держмайна. "Дозволів на оренду цих церков, наскільки мені відомо, немає. Саме тому, це є спробами повернутися до двох храмів без достатніх правових підстав", — зазначила представниця юридичної компанії.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату).

До Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника надійшло звернення від Православної церкви України щодо проведення у суботу, 7 січня, богослужіння в Успенському соборі. Укладено й відповідну угоду.

Читайте також

Очільник ПЦУ Епіфаній проведе Різдвяну службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври

Держава проведе розслідування будівництва на території Києво-Печерської та Почаївської лавр — Кравчук

На початок