Скандал з Довженко-Центром: СБУ, поліція, прокуратура провели обшуки та вилучили печатку

Скандал з Довженко-Центром: СБУ, поліція, прокуратура провели обшуки та вилучили печатку

Скандал з Довженко-Центром: СБУ, поліція, прокуратура провели обшуки та вилучили печатку
. Фото: Довженко-Центр

У приміщенні Національного центру Олександра Довженка 10 листопада, відбулися обшуки. Слідчі дії проводили працівники поліції, прокуратури та Служби безпеки України, повідомляється на сторінці Довженко-Центру у Facebook.

Як вважають у Центрі, підставою для обшуків є пошук зв'язків колишнього гендиректора установи Івана Козленка із фірмою-забудовником, що працює на ділянці поруч із Центром. Працівники силових структур вилучили деякі документи й печатку відомства. У Довженко-Центрі заявили про наміри оскаржити вилучення печатки в поліції.

У Центрі наголошують: співробітники СБУ вилучили печатку організації, що не було передбачено ухвалою суду перед проведенням обшуку. Юрист Довженко-Центру написав заяву в поліцію через неправомірне вилучення печатки. Мовляв, в ухвалі суду, відповідно до якої проводяться обшуки, йдеться лише про вилучення документів, про печатку там ні слова. Заяву зареєструють у Голосіївському управлінні поліції.

Деталі подій розповіла Суспільному колишня в.о. генерального директора Довженко-Центру, керівниця Музею кіно Довженко-Центру Олена Гончарук.

За її словами, зранку до будівлі Довженко-Центру прийшла група людей, які представились представниками Голосіївської прокуратури міста Києва та Голосіївської поліції. Вони принесли ухвалу про проведення обшуку у межах кримінального провадження, відкритому за діями забудовників.

"У ході обшуку, що не було передбачено ухвалою, вилучили один договір і акти до нього, оригінали, вилучили флешку з документообліком за останні 3 роки, що теж не було передбачено ухвалою, також вилучили печатку" — каже посадовиця.

Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу. Як зауважила Олена Гончарук, вилучення печатки може бути розцінено, як крадіжка.

"Ця низка дій може бути свідченням спроби реалізації рейдерського захоплення Національного центру Олександра Довженка, наших будівель. Ми будемо повідомляти про це правоохоронним органам. Працівники Центру вже залишили заяву про те, що печатки і документи були викрадені", — зазначила керівниця Музею кіно Довженко-Центру.

Що кажуть у прокуратурі

"Слідчі дії проводяться на законних підставах у зв'язку з ухвалою слідчого судді. Сьогодні 10 листопада працівники поліції, прокуратури та служби безпеки проводять обшуки у приміщенні Довженко-центру", — заявила Суспільному речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Вона додала, що обшуки проводилися у межах кримінального провадження, яке розслідується за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою, або службовим становищем).

"З огляду на те, що слідчі дії ще тривають — не можу повідомити подробиці, але підтверджую проведення слідчих дій", — сказала Максимець.

Утім, у Довженко-Центрі вважають, що обшук пов’язаний із "намаганням Держкіно реорганізувати Довженко-Центр".

"Або реорганізація була прихованою спробою цього рейдерства, або рейдерство є частиною цієї реорганізації. Хто за цим стоїть, мені не відомо", — сказала Олена Гончарук.

Колишня гендиректорка розповіла, що Довженко-Центр отримує частину фінансування з державного бюджету і заробляє власні кошти. Частину із цих надходжень становлять кошти від оренди. Ексдиректорка запевняє, що Центр завжди робить усе дуже прозоро через орган управління: міністерство культури, яке було раніше органом управління, або Держкіно. Водночас вона визнає, що нині Центр перебуває в скрутному фінансовому становищі тому, що орендних коштів немає, і заходи практично не проводяться.

"По зарплатні ми не маємо заборгованостей, не маємо заборгованостей по податках. Але за 2 дуже тяжких роки, коли ми не отримували навіть моральної підтримки органів управління, і нам створили нестерпні умови для існування і функціонування, у нас є заборгованість по електриці", — визнала Олена Гончарук.

"Ми не знаємо, в чиїх руках опинилася печатка, і як вона може бути використана. Оскільки наш орган управління намагається змінити зараз керівника і "завести" його, то ця печатка може попасти до людей, які навіть в реєстр не внесені. Реєстр дає право від імені інституції вчиняти дії, і ми не знаємо, хто які дії вчинить від імені Довженко-Центру", — наголошує колишня гендиректорка установи, керівниця Музею кіно Довженко-Центру.

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб.
  • У "Довженко-Центрі" заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. А у Держкіно стверджують, що зараз центр є неефективним, а реорганізація дозволить, у тому числі відродити українську анімацію. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши новим виконувачем обов’язків генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили.

Читайте також

Вулиця Катерини Гандзюк і бульвар Котляревського: у Києві триває дерусифікація

На початок