Є понад 400 сховищ: як Київщина готується до можливого ядерного удару

Є понад 400 сховищ: як Київщина готується до можливого ядерного удару

Є понад 400 сховищ: як Київщина готується до можливого ядерного удару
Знак "Радіація". Unsplash

На Київщині є 425 спеціальних сховищ, які можуть захистити від радіаційної загрози. Вони розташовані під землею, мають два входи та виходи, вентиляцію. Про це розповів голова КОВА Олексій Кулеба в інтерв'ю hromadske.

За його словами, населення знає про розташування бомбосховищ. Здебільшого вони і є протирадіаційними сховищами. Загалом в області близько тисячі укриттів: найпростіше – цокольний поверх. Але в них вікна наполовину виходять на вулицю, тож вони не захистять від радіації.

Якщо ядерний удар таки станеться, найімовірніше, зв’язку не буде. Проте людині в укритті потрібно знати про її подальші дії. До 15 листопада планують обладнати ці 425 сховищ єдиним, що працюватиме – радіо.

"Скрізь мають бути обладнані портативні радіоприймачі з батарейками, щоб можна було приймати сигнал. Тому що інформація – це буде найголовніше", – зазначив Кулеба.

Окрім радіо, у випадку ядерної атаки людей інформуватимуть на урядових лініях. Ще їздитимуть автомобілі з гучномовцями, які сповіщатимуть населення. Також є напрацьовані плани евакуації для кожного населеного пункту.

"У них визначені місця, де людям потрібно буде збиратися на евакуацію, визначені транспортні засоби, які залучатимуться для евакуації. У кожній громаді є відповідальна за це людина", – пояснює голова КОВА.

Для комунікації між різними підрозділами є три альтернативних види зв’язку на випадок надзвичайної ситуації. Які саме різновиди – Кулеба не розголошує. Проте запевняє, що всі 69 громад Київщини будуть на зв’язку.

Що відомо

  • США поки не бачать ознак того, що росіяни готуються до використання "брудної бомби" чи тактичної ядерної зброї. Водночас США сприймають серйозно загрози з боку РФ, зокрема на тлі звинувачень Росією України у підготовці ядерної атаки.
  • Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський попередив, що погроза президента Росії Володимира Путіна застосувати ядерну зброю в Україні є реальною і що Захід "повинен хвилюватися".
  • 23 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу обдзвонив глав оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів і заявив, що Україна готує "брудну бомбу" — зброю, яка містить радіоактивні речовини, але заснована на звичайній вибухівці, тобто не здатна до ядерної реакції.

Читайте також

Як врятуватись від "брудної бомби"

Ніхто у світі не має відповіді, чи застосує Росія по Україні ядерну зброю — Буданов

На ЗАЕС неможливо створити "брудну бомбу" — Плачков

На початок