США не бачать ознак того, що Росія готується використати ядерну зброю — Кірбі

США не бачать ознак того, що Росія готується використати ядерну зброю — Кірбі

США не бачать ознак того, що Росія готується використати ядерну зброю — Кірбі
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі. AP

Сполучені Штати не бачать ознак того, що росіяни готуються до використання "брудної бомби" чи тактичної ядерної зброї. Водночас США сприймають серйозно загрози з боку РФ, зокрема на тлі звинувачень Росією України у підготовці ядерної атаки.

Про це заявив на брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

"Це поширена російська гра — звинувачувати інших у тому, що вони роблять самі або планують зробити самі", — зазначив він.

Водночас на питання журналіста, чи перейдуть росіяни від погроз до реального застосування ядерної зброї, представник Білого дому сказав, що США не бачать жодних ознак підготовки до цього.

Крім того, Кірбі заявив, що ні російська, ні українська сторона наразі не перебувають в позиції, щоб сісти та вести переговори, однак лише Володимир Зеленський, за його словами, вирішуватиме, коли момент для перемовин настане.

"Наша робота, наша роль тут — бути впевненими, що ми продовжуємо підтримувати Україну на полі бою, щоб, якщо і коли вони сядуть за стіл перемовин, президент Зеленський також мав успіх у цих перемовинах", — додав Кірбі.

Що відомо

  • 23 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу обдзвонив глав оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів і заявив, що Україна готує "брудну бомбу" — зброю, яка містить радіоактивні речовини, але заснована на звичайній вибухівці, тобто не здатна до ядерної реакції.
  • Президент України і глава МЗС України наголосили, що це брехня, "настільки ж абсурдна, настільки й небезпечна". Також Україна запросила МАГАТЕ відвідати місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія.
  • Заступник посла Великої Британії в ООН Джеймс Каріукі заявив, що Росія не змогла надати жодних доказів щодо планів українського керівництва нібито створити брудну ядерну бомбу для застосування її проти російських військ.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також сказав, що заяви Росії про те, що Україна планує застосувати "брудну" ядерну бомбу у війні з Росією не відповідають дійсності та є абсурдними.
  • Президент РФ Володимир Путін 26 жовтня повторив брехливу заяву про підготовку Україною "брудної бомби".

Читайте також

МЗС Росії опублікувало фото "української брудної бомби". Однак на фото — детектори диму 2010 року

Як врятуватись від "брудної бомби"

На початок