Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на садибу Барбана, частину якої у 2021 році знищив забудовник, та заборонив проведення щодо неї будівельних чи земельних робіт.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив активіст Олег Симороз.
"Накладено арешт на садибу Барбана із забороною проведення будь-яких будівельних та земельних робіт", — написав він.
Також Симороз оприлюднив фотографії повного тексту судової ухвали.
Що сталось із садибою Барбана
Садиба Барбана – історичний одноповерховий будинок в Києві, збудований у 19 столітті для титулярного радника Олександра Барбана. Впродовж 19 та 20 столітті садиба належала різним приватним особам, а згадом – установам. Будівля не має охоронного статусу, хоча ще у 2015 році Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень пропонував внести садибу Барбана до реєстру об'єктів культурної спадщини.
9 серпня 2021 року попри протести активістів забудовник зруйнував дворову частину будівлі. Про початок знесення повідомив депутат Роман Грищук, який заявив, що на будівництві "відсутній паспорт робіт, що є порушенням законодавства".
На місці садиби кінця ХІХ століття планують будувати житловий комплекс попри те, що раніше Міністерство культури забороняло будівництво. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що йому "соромно" за столичну владу, а Віталій Кличко відповів, що Міністерство культури та інформаційної політики не внесло будинок Барбана до Реєстру об’єктів культурної спадщини.
У Мінкульті закликали мера Віталія Кличка негайно зупинити свавілля забудовників. 19 серпня "Українській правді" заявили у КМДА, що "розбираються у документах".
Читайте також
Мінкульт та Київрада не поділять відповідальність за знищення будівель у Києві. Що це за будівлі
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!