У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному в державній зраді

У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному в державній зраді

У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному в державній зраді
. Суспільне: Кропивницький

У Ленінському районному суді Кропивницького обрали запобіжний захід підозрюваному у державній зраді два місяці цілодобового домашнього арешту.

Що відомо: Контррозвідники його затримали 21 січня. Чоловік за завданням Федеральної служби безпеки Росії збирав та передавав інформацію про військових та представників місцевої влади. Оперативники встановили, що агент є керівником осередку забороненої комуністичної партії. Пропагував радянську ідеологію і був нагороджений російською відзнакою “За службу родине”.

Під час обрання запобіжного заходу прокурор Володимир Лещенко розповів, що підозрюваний у державній зраді почав листуватись з представником Федеральної служби безпеки Російської Федерації з серпня минулого року. Отримував завдання розповсюджувати листівки з дискредитацію діючої влади та закликами скинути її. "Містилось завдання щодо фіксації та передачі інформації про номерні знаки службових та власних автомобілів військовослужбовців. На виконання завдання іноземного спецоргану надіслав список з номерними знаками шести автомобілів, якими користуються військовослужбовці однієї з частин у Кропивницькому”.

Щоб підозрюваний не міг впливати на свідків та перешкоджати розслідуванню, прокурор просив обрати йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт.

Адвокат Володимир Корінний з таким запобіжним не погодився. “Він працює з 8 до 17 години. Тому прошу суд обрати домашній арешт з обмеженнями в нічний час”.

Поки суддя був у нарадчій кімнаті – підозрюваний розповів, як збирав дані про автомобілі військових. “Запам'ятав, записав і відіслав. Людина приїхала з Росії. Назвався Юрієм Івновичем. Дав мені планшет, каже: "будете допомагати”.

Суддя Євгеній Тьор ухвалив рішення обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді двомісячного цілодобового домашнього арешту. Підозрюваний сказав, оскаржувати рішення суду не буде.

Що відомо

  • Заради безпеки підозрюваного та в інтересах слідства, речниця обласного управління Служби безпеки України Марина Яковенко попросила не показувати обличчя затриманого, не називати його прізвище та ім’я.
  • У разі доведення вини, йому загрожує від 12 до 15 років.

Читайте також

На початок