Перейти до основного змісту
Кропивницький ліцей отримав чотири тисячі євро для облаштування шкільної радіостудії

Кропивницький ліцей отримав чотири тисячі євро для облаштування шкільної радіостудії

Кропивницький ліцей отримав чотири тисячі євро для облаштування шкільної радіостудії
Ліворуч на фото кураторка проєкту Оксана Василенко, праворуч – директорка ліцею "Європейська освіта" Лілія Матяшова. Facebook/Ліцей "Європейська освіта"

Кропивницький ліцей "Європейська освіта" став одним з шести навчальних закладів України, які отримали грант, чотири тисячі євро, на реалізацію проєкту "School FM" — створення шкільної радіостудії для запису подкастівЦе аудіозаписи, які поширюються в Інтернеті.. За ці гроші ліцей отримає обладнання для її облаштування.

Про це Суспільному розповіла директорка ліцею Лілія Матяшова.

За її інформацією, перед створенням проєкту вона разом з директорами 30 пілотних шкіл брала участь у програмі для освітніх управлінців. По завершенню навчання керівники отримали практичне завдання: разом із колегами підготувати проєкт, який підсилить їхній заклад та заохотить молодь до створення власних проєктів.

"Власне, від чого ми відштовхувались: у нашій школі є гурток журналістики, учні його відвідують, пишуть есе, видавали газету. Звичайно, школярам хотілося чогось більшого, новітньої техніки. От ми й вирішили розпочати з радіостудії — для того, щоб дитина, яка не хоче показувати своє обличчя, змогла проявити себе. Так ми написали проєкт та наприкінці лютого захистили його у Києві".

За чотири тисячі євро кропивницький ліцей отримає обладнання для радіостудії, сказала директорка. Спочатку вартість проєкту становила п'ять тисяч євро, але потім його підкоригували, щоб більше грошей отримав навчальний заклад з Харківщини, де потерпають від російських обстрілів.

"Нині на другому поверсі нашої школи ми готуємо кімнату для радіостудії, за свої гроші зробимо в ній ремонт. Відкрити її дуже хотілося б 9 травня, у День Перемоги, але все залежить від того, наскільки швидко привезуть обладнання. Цей проєкт довгостроковий. Тож, коли вирішимо усі технічні питання, будемо просити допомоги та порад у наших кропивницьких журналістів, місцевої телерадіокомпанії, як правильно створювати подкасти".

Зі слів Лілії Матяшової, за грантові гроші не передбачений монтаж обладнання. Встановлюватимуть його своїми силами, залучаючи вчителів фізики та інформатики.

Про освітню програму для управлінців

Благодійний фонд savED спільно з Міністерством освіти та за підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid Ukraine (FCA) створив програму для освітніх управлінців. Її учасниками стали директори й директорки 30 ліцеїв, йдеться на сайті міністерства.

Зокрема, програма містила теми з освітнього HR-менеджменту, фандрейзингу,Процес залучення коштів й інших ресурсів для реалізації конкретних задач або проєктів. стратегічного проєктного менеджменту, Комплекс заходів та стратегій, спрямованих на управління людськими ресурсами в організації.психоемоційної підтримки, профорієнтації підлітків, аналізу міжнародних кейсів освітніх реформ, маркетингових комунікацій. Окремий блок навчання присвятили реформі Нової української школиРеформа Міністерства освіти і науки, яка передбачала створення школи, де діти будуть навчатися через діяльність. 2017—2018 навчального року 100 шкіл тестували новий стандарт, з 2018—2019 року усі перші класи навчаються за ним. Наразі у початкових класах Нової української школи немає оцінок. У 1-2 класах – взагалі, а в 3-4 класах замість балів застосовується рівнева система оцінювання. й старшої школи.

Що відомо про реформу старшої школи

Від 1 вересня 2027 року Україна перейде на 12-річну систему шкільної освіти. У старшій школі учні навчатимуться три роки — в академічних і професійних ліцеях. Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіла директорка обласного департаменту освіти й науки Ельза Лещенко.

Відповідно до реформи після дев'ятого класу учні муситимуть обирати між академічними й професійними ліцеями. На сайті міністерства освіти пишуть, що в обох типах закладів даватимуть атестат. І після обох можна потім вступати до закладів вищої освіти. Проте акцент на підготовку до навчання в університетах чи інститутах робитимуть саме в академічних ліцеях.

Професійні ліцеї дозволять швидше опановувати професію й вийти на ринок праці. Ними стануть нинішні професійно-технічні училища, коледжі побутового обслуговування, а також медичний, музичний, педагогічний коледжі.

Академічні ліцеї створять на базі частини шкіл. За задумом авторів реформи вони мають бути великими (більшими за нинішні школи) й відокремленими від початкової й середньої ланки. Тобто школярі навчатимуться в старших класах не в тих школах, де пішли в перший клас. В інших школах залишаться перші-дев’яті класи.

Наразі в Кіровоградській області йдеться про 118 нових закладів — 80 академічних і 38 професійних ліцеїв. Цю мережу депутати обласної ради затвердили на основі пропозицій, які подали громади.

Топ дня
Вибір редакції
На початок