На Кіровоградщині затвердили план формування академічних ліцеїв. Що зміниться для учнів та вчителів

На Кіровоградщині затвердили план формування академічних ліцеїв. Що зміниться для учнів та вчителів

Кіровоградська обласна рада під час сесії, яка відбулась 30 серпня, затвердила план формування академічних ліцеїв регіону. Рішення про академічну мережу підтримали 42 депутати із 45, які зареєструвались, троє утримались. Суспільне дізнавалось, що зміниться для учнів та вчителів.

Це питання перенесли з червневого засідання сесії, коли депутати не підтримали відповідного рішення. Та згідно із Законом України "Про загальну середню освіту", обласні ради мають затвердити мережу ліцеїв до 1 вересня 2024 року, сказав голова обласної ради Юрій Дрозд.

Відмінності між теперішніми ліцеями та академічними у червні пояснювала директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко. Зокрема, з її слів, відрізнятиметься термін навчання: нині в ліцеях він становить 11 років, академічні ж ліцеї будуть окремими закладами освіти, де навчатимуть старшокласників з 10 по 12 класи. Вони поглиблено вивчатимуть певний напрям та готуватимуться до вступу в заклади вищої освіти. У школах залишаться 1-9 класи.

Після червневого засідання питання академічних ліцеїв розглянула профільна комісія ради. Крім того, за словами директорки обласного департаменту освіти, свої пропозиції надали громади.

"Із 49 громад у Кіровоградській області 44 громади надали свої пропозиції у вигляді рішень, а п’ять громад надали свої пропозиції листом".

Мережа академічних ліцеїв в Україні почне діяти за три роки, з 1 вересня 2027-го, пояснила керівниця департаменту. Реформа має на меті профільне навчання учнів, тобто поглиблене вивчення математики або іноземних мов. Ці учні першими пішли до Нової української школи й нині навчаються у сьомому класі. В академічних ліцеях старшокласники навчатимуться з 10 по 12 класи. Таких закладів на Кіровоградщині планують створити 118 – 80 ліцеїв академічного спрямування та 38 – професійного:

  • 58 у Кропивницькому районі;
  • 26 в Олександрійському;
  • 15 в Новоукраїнському;
  • 14 у Голованівському.

Крім того, в регіоні буде п'ять відповідних закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.

"Заклади освіти, які надають повну загальну середню освіту. Тому сьогодні ці 118 – там є і профтехучилища, і спеціалізовані школи, і коледжі. Але ми говоримо про академічні ліцеї багатопрофільні".

Ухвалення рішення, зі слів Ельзи Лещенко, не означає закриття інших ліцеїв.

"Це є перспективний план мережі, тобто він буде змінюватись – як у мінус, так і в плюс. Профіль може бути різним, спеціалізація. Батьки й діти матимуть право вибирати".

Крім профілізації, за словами керівниці департаменту, закон вимагає конкурсний відбір вчителів та директора, наявність інтернету, довезення дітей до академічного ліцею, укриття, харчоблок, офіцера освітньої безпеки. Тому наступний крок – це перевірка ліцеїв на відповідність вимогам.

На початок