У Кропивницькому мітингували проти підвищення тарифів на комунальні послуги

У Кропивницькому мітингували проти підвищення тарифів на комунальні послуги

У Кропивницькому мітингували проти підвищення тарифів на комунальні послуги
. Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому протестували проти підвищення тарифів на комунальні послуги. На площі перед міською радою, за підрахунками Суспільного, зібрались 60 людей. Організував акцію кропивничанин Денис Ликов. Голові Кіровоградської обласної ради Сергію Шульзі передали вимогу звільнити генерального директора підприємства ”Дніпро-Кіровоград” Романа Ілика.

За словами Дениса Ликова, він не представляє жодної політичної партії чи організації: ”Це самоорганізація населення. Кожному болять ці платіжки”.

У Кропивницькому мітингували проти підвищення тарифів на комунальні послуги
Суспільне: Кропивницький

Учасниця протесту Олена Мруг тримала в руках плакат з написом: ”Надра належать народу”. З її слів, вийшла на акцію через збільшення тарифів на комунальні послуги. До 1 січня 2021 року за електроенергію, воду, газ та вивіз сміття платила 1900 гривень на місяць. Після подорожчання, порахувала, буде платити 3,5 тисячі: ”Хотілося б, щоб повернули 90 копійок за світло, тих, що були за 100 кіловат. Хотілося б, щоб знизили ціни на газ. Хотілося б, щоб, якщо вже вода така дорога, то вона була б якісною. Але ми розуміємо, що вони зараз усі труби не викопають і не зроблять. Тому, нехай нам зменшать тариф”.

Оганізатор акції сказав, що вимагають зменшення тарифів та звільнення директора підприємства ”Дніпро-Кіровоград” Романа Ілика. Для цього пропонують обласній раді створити тимчасову комісію для перевірки підприємства, за результатами роботи якої внести на сесію питання про зменшення тарифу на воду. Підготував відповідне звернення до голови ради: ”Звернення я підготував особисто. Під ним підписалися люди. Зараз розробляємо стратегію. Люди не згодні з тарифами на газ, воду і тепло. Тому й вийшли на мирну акцію протесту”.

У Кропивницькому мітингували проти підвищення тарифів на комунальні послуги
Звернення щодо зменшення тарифу на воду. Суспільне: Кропивницький

Писатимуть звернення до голови облради стосовно інших тарифів.

Кандидат у доктори наук держуправління Сергій Зелінський розповів: "Підприємства , які розраховують ці тарифи, мають відкрити розрахунки, щоб люди могли оцінити, наскільки вони справедливі. Щоб там були відкриті всі складові: заробітня плата, витрати на ремонт, на різні транспортні витрати".

Денис Ликов говорить: звернення підписали 60 людей. Причиною звільнення називає негативні результати перевірки підприємства робітниками держаудитслужби.

Директор підприємства "Дніпро-Кіровоград" Роман Ілик каже, перевірка підприємства працівниками держаудитслужби пройшла успішно. "У нас була перевірка держаудитслужби. Вони перевіряли нашу діяльність за 3 роки. Ніяких надзвичайних недоліків не виявили. Так, були певні недоліки та зауваження, але їх ми усунули в ході ревізії".

Пояснює, за яких умов, на його думку, можуть зменшити вартість тарифу на воду. "Тарифи можливо зменшити за рахунок дотацій. Раніше, 8-10 років тому, тарифи не підіймалися, бо держава надавала дотації. У 2015 році ці дотації відмінили. Якщо буде така дотація, то звичайно тарифи підійматися не будуть. Це економіка підприємства, не може підприємство працювати збитково".

За словами речниці поліції області Віталіни Бевзенко, порушень під час акції не зафіксували.

Заступник начальника департаменту з енергоефективності газопостачальної компанії "Нафтогаз" Олексій Хабатюк розповів, що на зміну ціни вплинуло підвищення оптових цін на ринку природного газу. "Ціни в першу чергу залежать від попиту і пропозиції на ринку. Залежать від цін на Європейському ринку, з яким український ринок синхронізований. Це в принципі та сама модель, яка працює вже 5 років для юридичних осіб".

Зниження ціни на газ, за словами Олексія Хабатюка, очікують на початку весни.

Що відомо

На початок