Вода на Кіровоградщині з 1 січня подорожчала майже на 7 гривень. Причини

Вода на Кіровоградщині з 1 січня подорожчала майже на 7 гривень. Причини

Вода на Кіровоградщині з 1 січня подорожчала майже на 7 гривень. Причини
УНІАН

Майже на 7 гривень підвищили тариф на водопостачання та водовідведення з 1 січня 2021 року для майже 170 тисяч жителів Кіровоградської області, які є абонентами підприємства ”Дніпро-Кіровоград”. Про це Суспільному розповів генеральний директор підприємства Роман Ілик. Крім кропивничан, вода подорожчала для жителів Знам’янки, Олександрії та Світловодська.

Нові тарифи на водопостачання і водовідведення Національна комісія регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила 16 грудня 2020 року. Водопостачання коштуватиме 24,048 гривень за 1 кубічний метр, водовідведення – 20,448 гривень за 1 кубічний метр. Загальна сума – майже 44,5 гривні.

Причини збільшення тарифу

У червні 2020 року Роман Ілик розповідав, що тариф на воду планують зменшити на одну копійку. Пояснив, що цього не сталось через інфляцію: ”Все подорожчало. Інфляція виражається у зростанні мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії та інших складників структури тарифу”.

За словами Романа Ілика, крім збільшення мінімальної зарплати до 6-6,5 тисяч гривень протягом року, з 1,7 до більше 2 гривень збільшиться вартість 1 кіловату електроенергії. Заклали у новий тариф і повернення 44 мільйонів доларів кредиту та відсотків Світовому банку: ”Кредит освоєний вже більше ніж на 50%. Завершуються роботи на насосних станціях водопостачання та водовідведення. Будуються каналізаційні споруди Кропивницького та Світловодська. Почали повертати кредит, близько 2 мільйонів вже повернули”.

Кредит віддаватимуть до 2031 року.

Що відомо

Читайте також

На початок