Лісівники Кіровоградської області до різдвяно-новорічних свят підготували майже 60 тисяч ялин і сосен, щонайменше 12,5 тисяч дерев планують продати. Ціна на них залежить від породи, висоти та якості.
Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору зі звʼязків з органами влади, громадськістю та пресою філії "Центральний лісовий офіс" держпідприємства "Ліси України" Тетяна Будько.
В Оникіївському лісовому господарстві цьогоріч виростили понад 12 тисяч ялин і сосен для продажу до різдвяно-новорічних свят. Головна ліснича Оникіївської філії державного підприємства "Ліси України" Людмила Поркуян розповіла, що ці дерева ростуть на площі 80 гектарів.
"Щороку у нас створюється 6-7 гектарів плантацій саме для вирощування новорічних дерев. Найбільше реалізуємо сосни кримської. У нас не проводиться заготівля деревини заради заготівлі, вона проводиться під споживачів".
За словами лісничої, цьогоріч готові для продажу 11 тисяч 470 сосен та 700 ялин. Вартість, якщо порівнювати з минулим роком, зросла на 5%.
За словами майстерки лісу Лариси Паливоди, ціна дерева залежить від його висоти.
"До півтора метра коштує 192 гривні, є по 162 гривні. До двох метрів — 246 гривень, до трьох — 292 гривні".
Після спилювання на сосну вдягають бирку із кодом, пояснив помічник лісничого Оникіївського лісництва держпідприємства "Ліси України" Леонід Прилипко.
"Це показує, що дерево зареєстроване. За кодом можете перевірити, що вона з Оникіївської філії".
Чи законно зрубали дерево за номером бирки, можна перевірити на сайті Державного агентства лісових ресурсів, у розділі "Перевірка новорічних дерев".
Плантації ялин і сосен цілодобово охороняють, сказала головна ліснича.
"За незаконне спилювання ялин та сосен можна отримати штраф у розмірі 759 гривень за одне дерево. Це набагато дорожче, ніж купити легально деревце".
Кропивничанин Євген Чередніченко обрав сосну через те, що вона довше стоїть і менше сиплеться.
"До двох метрів не менше треба дерево. Традиція, це по-перше. І має бути вдома свято, яка б не була ситуація в країні — для онуків".
Максим Шаталов з міста Первомайськ Миколаївської області приїхав купити сосни. Розповів, що у цьому лісництві закуповує дерева п'ять років поспіль. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну щороку у грудні купував пів тисячі дерев, зараз – втричі менше.
"Через війну нема людей і комусь Новий рік — це не свято. Беремо дерева від метра до трьох. Для лікарень та дитячих садочків".
Цьогоріч купити сосни та ялини від лісівників можна на ярмарках у лісових господарствах області.