Перейти до основного змісту
Паркування машин безплатне. Чому міський бюджет Кропивницького не отримує гроші за паркомісця

Паркування машин безплатне. Чому міський бюджет Кропивницького не отримує гроші за паркомісця

Ексклюзивно
Міський бюджет Кропивницького не отримує гроші за паркомісця
Припарковані машини у мікрорайоні Ковалівка. Суспільне Кропивницький

Місто Кропивницький не отримує гроші від паркування машин. З початку 2024 року до міського бюджету не надійшло жодної гривні, оскільки паркомісця для усіх безплатні.

Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного повідомила виконувачка обов'язків директорки міського департаменту економічного розвитку Тетяна Ломова.

"На даний час міська рада не визначила уповноважений орган – установу, організацію, підприємство чи фізичну особу-підприємця – по збору плати за місця для паркування транспортних засобів. На сьогодні паркування машин у місті здійснюється безкоштовно".

У Кропивницькому є дев'ять облаштованих паркомісць:

  • вулиця Академіка Тамма – від Соборної до Яновського;
  • вулиця Яновського в обох напрямках – від Академіка Тамма (від Героїв Сталінграда до Комарова);
  • вздовж ринку "Європейський";
  • вулиця Академіка Корольова – біля муніципального ринку;
  • вулиця Кропивницького – біля та вздовж ринку "Тарон";
  • вулиця Преображенська – від скверу Центрального до вулиці Пашутінської, ліворуч;
  • вулиця Пашутінська – на відрізку від Преображенської до Гоголя, праворуч;
  • вулиця Пашутінська – на відрізку від Преображенської до Покровської, напроти супермаркету;
  • вулиця Преображенська, 4-а;

За даними Тетяни Ломової, востаннє нові паркомiсця у Кропивницькому облаштовували у 2023 році на вулиці Преображенська, від Великої Перспективної до Пашутінської.

Паркомісць для всіх не вистачає

У Кропивницькому паркувальних місць для всіх не вистачає, розповідав Суспільному заступник міського голови Олександр Вергун. Особливо гостро проблема зі стоянками відчувається у районах з багатоповерховою забудовою. Наприклад, навпроти ринку "Європейський", де машини паркують під деревами, на газонах та дитячих майданчиках. Така ж ситуація і на вулиці Державності (колишня Жадова).

Зі слів посадовця, у Кропивницькій міськраді вивчали досвід Рівного, Івано-Франківська та Чернівців. У цих містах стоянки – це власність комунальних підприємств, вони платні. Гроші йдуть у бюджет громади. Ці місця для паркування затвердила влада, на них є розмітка фарбою для машин, вони розташовані на проїжджій частині.

До прикладу, за минулий рік міський бюджет Чернівців отримав понад три мільйони гривень з оплат паркомісць. З початку 2024 року, за даними на 2 червня, ця сума склала понад 885 тисяч гривень. У вересні 2022 року у Чернівцях запрацювали абонементи на паркування.

Створення Кропивницького комунального підприємства, на баланс якого поставлять узбіччя, як ділянки для платних паркувань, розглядали, сказав Олександр Вергун. Однак нині поставили на паузу, бо з'явились більш нагальні питання.

З його слів, вільних ділянок у комунальній власності міста, які можна було б виділити для паркування машин, немає.

Штрафи за порушення правил паркування машин

Речник патрульної поліції Кіровоградської області Дмитро Поперешняк сказав, що поліцейські не ведуть окрему статистику штрафів за паркування у недозволеному місці. Інспектори зобов'язані складати протоколи порушень навіть без водія. Штраф за неправильне паркування — від 255 до 1700 гривень.

За машиною може приїхати евакуатор, якщо вона стоїть зокрема: на проїзній частині у два і більше рядів, на пішохідних переходах і ближче десяти метрів до них з обох боків, на перехрестях та ближче десяти метрів від краю перехрещуваної проїзної частини, ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, робить неможливим рух інших машин.

Топ дня

Вибір редакції

На початок