Перейти до основного змісту
Бунт у Кропивницькому СІЗО. За службову недбалість судитимуть колишнього начальника

Бунт у Кропивницькому СІЗО. За службову недбалість судитимуть колишнього начальника

Бунт у Кропивницькому СІЗО. За службову недбалість судитимуть колишнього начальника
. Facebook/Кропивницький СІЗО

Через заворушення у Кропивницькому слідчому ізоляторі, які відбулися 16 грудня 2019 року, судитимуть колишнього начальника установи. Про це розповіла тимчасова виконувачка обов’язків спеціаліста по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ територіального управління Державного бюро розслідувань міста Миколаїв Олена Резнікова. Збитки, завдані державі внаслідок заворушень, оцінюють сумою більше 130 тисяч гривень.

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування відносно колишнього начальника СІЗО Сергія Напраснікова за статтею ”Службова недбалість”. Обвинувальний акт направили до суду. У разі доведення вини, підозрюваному загрожує від 34 до 68 тисяч гривень штрафу або до 2 років виправних робіт, або до 3 років обмеження волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Суспільне намагається зв'язатися з підозрюваним або його адвокатом, щоб озвучити їх позицію.

Що відомо

  • Слідчі встановили, що 16 грудня 2019 року, внаслідок неналежного виконання підозрюваним своїх службових обов’язків (зокрема щодо вільного пересування ув'язнених між корпусами і камерами та відсутності належного контролю з боку персоналу держустанови – ред.), травмували психологиню відділу соціально-виховної та психологічної роботи. Ввечері того ж дня ув’язнені вийшли зі своїх камер та пошкодили майно ізолятора.
  • Тодішній начальник слідчого ізолятора Сергій Напрасніков інформацію про бунт заперечив. Після уточнення журналісткою Суспільного інформації про побиття працівниці відповів, що напад був, та ситуацію адміністрація контролює. Про травми жінки не відповів.
  • В ізоляторі ввели особливий стан. Поблизу будівлі чергували рятувальники та поліцейські. З території ізолятора вийшли, за підрахунками журналіста Суспільного, понад 100 працівників групи швидкого реагування та Корпусу оперативно-раптової дії. Від коментарів вони відмовились.
  • У СІЗО запровадили 30-денний особливий режим. У слідчому ізоляторі посилили охорону, нагляд за ув’язненими, не дозволяють побачення і не приймають посилки. Територію очепили нацгвардійці. Поряд стояли дві пожежні машини та швидка допомога. На територію не пускали ані журналістів, ані рідних арештованих.
  • Під час спецоперації з приборкання бунту 25 ув'язнених отримали травми. Про це Суспільному розповів регіональний представник уповноваженого з прав людини Олег Кошовий. За його словами, травмовані мали синці від побоїв та гумових куль. Їм надали медичну допомогу.
  • Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Топ дня
Вибір редакції
На початок