Перейти до основного змісту
"Син зустрів три дні народження в полоні": мама морського піхотинця з Кіровоградщини

"Син зустрів три дні народження в полоні": мама морського піхотинця з Кіровоградщини

Ексклюзивно

Андрій Єгоров з Олександрівки Кіровоградської області 2,5 роки був у російському полоні. Суд самоназваної "ДНР" засудив його до 26 років позбавлення волі. Нині 25-річний морський піхотинець проходить реабілітацію. В Україну його повернули 18 жовтня 2024 року.

Мама військового Світлана Єгорова розповіла Суспільному, що син зустрів у полоні три свої дні народження.

Андрій Єгоров розпочав кар’єру військового у 2016 році, вступивши в академію сухопутних військ у Львові. Мати, з її слів, була проти вибору сина стати військовим, бо хвилювалась, адже тоді в Україні вже тривала війна.

"Коли вже вступив та склав присягу, я на це якось інакше подивилась. Після закінчення навчання він потрапив на військову службу у місто Миколаїв, у 36 бригаду морської піхоти. У 2021 році він був в АТО. У 2022 році приїхав у відпустку і його викликали в Маріуполь. Це було перед самим початком повномасштабного вторгнення".
"Зустрів три дні народження в полоні": мама захисника з Кіровоградщини
Андрій Єгоров. Світлана Єгорова

Жінка розповіла, що син потрапив у полон під час оборони Маріуполя у квітні 2022 року.

"У серпні 2022 році від сина отримала лист, написаний російською мовою. Написав, що в нього все добре, що в полоні. Зрозуміло, як там добре, але хоч щось".
"Зустрів три дні народження в полоні": мама захисника з Кіровоградщини
Засуджені "ДНР" українські військові Назарій Мороз та Андрій Єгоров. Кадр з відео: Telegram/Слідком РФ

Зі слів жінки, самоназваний суд "ДНР" засудив сина до 26 років позбавлення волі із відбуванням у виправній колонії суворого режиму.

"Про обмін я дізналась випадково — мені зателефонувала дружина хлопця, який з ним перебував у полоні. Потім зателефонували з Координаційного штабу й повідомили, що сина звільнили з полону. А через декілька годин подзвонив син і сказав: "Мамо, я вдома, я в Україні". Емоції переповнювали, передати словами це неможливо, це радість і сльози".
"Зустрів три дні народження в полоні": мама захисника з Кіровоградщини
Андрій Єгоров після полону. Світлана Єгорова
"Ми їхали в автобусі, потім російські військові розв’язали нам руки і пов’язку на обличчі. І просто вийшли з автобуса. Потім зайшли хлопців в мультикаміуніверсальний маскувальний малюнок на одязі, щось сказали і ми їм російською відповіли, а вони кажуть можете українською, вже все скінчилось, ви дома",— розповів Андрій Єгоров.

Нині Андрій на реабілітації. Скільки потребуватиме лікування, невідомо.

"Треба трохи "підлататись" і все буде нормально".

Світлана Єгорова їздила до сина в лікарню та чекає, коли він переступить поріг рідного дому.

Оборона Маріуполя

Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня 2022 року. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. Місто було захоплене росіянами у травні 2022 року.

16 травня 2022 року командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебував на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало 10 автобусів з українськими військовими.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Україна 21 вересня 2022 року провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччини під протекторат президента Ердогана.

8 липня 2023 року стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

Топ дня

Вибір редакції

На початок