Перейти до основного змісту
Повістки поштою на Кіровоградщині. Які правила вручення

Повістки поштою на Кіровоградщині. Які правила вручення

Ексклюзивно

Повістку з пошти військовозобов'язаний має забрати протягом трьох днів. Листи мають позначки "Повістка ТЦК", "Вручити особисто". Отримують такі повістки й жителі Кіровоградської області. З жовтня, згідно з постановою уряду, термін явки резервістів та військовозобов’язаних за викликом поштовою повісткою до територіального центру комплектування (ТЦК) скоротили. З 14 днів до семи, якщо людина живе в обласному центрі, з інших населених пунктів — впродовж 10 днів.

Про це у коментарі Суспільному розповіла офіцерка обласного терцентру комплектування і соцпідтримки Валерія Водолажська.

Повістки формують в електронному вигляді, кожна має свій номер з даними отримувача, датою та часом, коли військовозобов’язаний має звернутися і до якого центру. Повістки розсилають рекомендованим листом.

"Рекомендований лист вручають особисто, а у випадку відсутності адресата, працівник пошти залишає повідомлення про надходження рекомендованого листа. Однак зберігати рекомендований лист у поштовому відділенні можуть лише три робочі дні".

Якщо повістку не забрали з пошти, її повертають в терцентр комплектування з позначкою "Закінчено термін зберігання", сказала офіцерка.

"Також у додатково закріпленій до рекомендаційного листа довідці вказують причини повернення. Це є підтвердженням, що спроба вручення повістки була здійснена належно".

У випадку відмови від листа, пояснила, отримувача вважають оповіщеним про отримання повістки.

"На рекомендованому повідомленні роблять позначку "Вручено особисто" або "За дорученням", зазначають дату вручення, засвідчують це підписом отримувача та працівника пошти, який вручив рекомендований лист. Військовозобов’язаного вважають належно оповіщеним і якщо той відмовився від рекомендованого листа або рекомендований лист повернули через відсутність адресата за вказаною адресою. Ці причини також зазначають у додатково закріпленій до рекомендаційного листа довідці про причини повернення".

Зі слів Валерії Водолажської, після отримання повістки людина має прибути до терцентру комплектування у визначений у ній термін. У разі неприбуття з поважної причини, має бути підтвердження протягом трьох днів.

"Документи з підтвердженням мають бути від уповноважених державних органів. Причини – це перешкоди стихійного характеру, хвороба громадянина, смерть його близького родича або близьких родичів його дружини. Про причину неявки слід повідомити особисто, прийшовши у терцентр протягом трьох днів від дати, вказаної у повістці, або у будь-який інший спосіб, з подальшим прибуттям не пізніше, ніж за сім днів".

З жовтня, згідно з відповідною постановою уряду, термін явки резервістів та військовозобов’язаних за викликом поштовою повісткою до територіального центру комплектування скоротили: з 14 днів до семи, якщо людина живе в обласному центрі, з інших населених пунктів – упродовж десяти днів. За неявку без поважної причини передбачений штраф – від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Понад 20 тисяч повісток для військовозобов’язаних передала в доставку Укрпошта. Це дані від генерального директора підприємства Ігоря Смілянського, які він озвучив 10 жовтня в інтерв'ю Українському Радіо. За інформацією керівника Укрпошти, листи надсилають на адреси, зазначені в системах "Резерв+" чи "Оберіг".

Скільки на Кіровоградщині надіслали повісток поштою, Валерія Водолажська не назвала.

Щоб показати процес доставки повістки поштою, Суспільне звернулось з інформаційним запитом до пресслужби підприємства. У зйомці та коментарі відмовили.

"Всі питання, пов’язані з розповсюдженням повісток, стосуються сфери національної безпеки та оборони. Відповідно, коментувати цю тему мають представники сил безпеки та оборони країни".

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Топ дня

Вибір редакції

На початок