30 вересня у Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих євреїв під час Другої світової війни. Представники влади, громадських організацій та інші містяни поклали квіти до пам’ятного знаку "Жертвам Голокосту”.
Про це написали в Telegram-каналі Кіровоградської обласної ради.
Головний рабин Кропивницького Дан Закута прочитав молитву за загиблими "Поминальний Кадиш".

За його інформацією у Бабиному Яру за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, нацисти розстріляли майже 34 тисячі людей. Масові розстріли євреїв у Кропивницькому, тодішньому Кіровограді, почалися 30 вересня 1941 року.

Нацисти зібрали єврейське населення біля синагоги, щоб за дві доби розстріляти на околиці міста, розповів Суспільному член Національної спілки краєзнавців України Василь Даценко.
"Їх везли в район протитанкових ровів. Це від кардіодиспансеру до села Соколівського. Протягом 30 вересня цілий день возили машини. За німецькими даними чотири з половиною – п'ять тисяч, за радянськими знищено до шести тисяч на тому місці. Німці дуже мало залишили документальних матеріалів про ті події, бо вони не хотіли залишатися в історії, як вбивці".
За даними Дана Закути, на території Кіровоградської області в роки Другої світової війни нацисти вбили понад 20 тисяч євреїв.
Трагедія в Бабиному Яру
29-30 вересня 1941 року у Києві відбулись масові розстріли у Бабиному Яру. За даними дослідника історії Києва Михайла Кальницького, за два роки окупації у Бабиному Яру вбили понад 100 тисяч людей. Половина із них були євреї. Іншими стали зокрема військовополонені, репресовані та партизани різних національностей. Винищення євреїв — була один із головних пунктів ідеології нацизму.