Як зберегти холод у холодильнику без електрики: поради кропивничан та медиків

Як зберегти холод у холодильнику без електрики: поради кропивничан та медиків

Низьку температуру в холодильнику у разі його вимкнення можна втримати завдяки кризі. Суспільне зібрало поради, як зберегти холод у холодильнику під час відключень електрики.

Поради медиків

Головна санітарна лікарка області Надія Оперчук розповіла Суспільному, щоб їжа не псувалася в холодильнику, вона має зберігатися за температури не вище чотирьох градусів тепла. Під час відключень електрики, за її словами, використання льоду в пляшках ефективне. Підсолена вода розморожується довше.

Лікарка радить не готувати страви на запас й надавати перевагу легкій і сухій їжі.

"Потрібно підготувати запас продуктів, які не будуть псуватися. Це консерви, крупи, горіхи або сухі сніданки. Також варто готувати більше легкі страви, овочеві. Не готувати майонезні, соусні страви, торти, які можуть бути причиною та середовищем розмноження мікроорганізмів".

Речниця Держпродспоживслужби в регіоні Наталія Шевченко розповіла, що якщо холодильник на час знеструмлення не відкривати або робити це рідко, то можна втримати потрібну температуру для продуктів на чотири години.

"За такого режиму роботи — до чотирьох годин — холодильна камера зберігає свою температуру і температуру продуктів. Морозильна камера при повній завантажені до 48 годин мінусову температуру зберігає. Якщо відключення у нас понад чотири години, тоді є сенс всі продукти з холодильної камери перемістити в морозильну".

Поради кропивничан щодо збереження продуктів під час спеки

  • Набрати солону воду в пляшки (три столові ложки солі на 1,5 літа води) й заморожувати їх у морозилці, поки є електрика. Перед знеструмленням по графіку вийняти їх з морозилки й покласти по пляшці на поличку. Упродовж декількох годин без електрики в холодильнику втримуватиметься низька температура завдяки замороженій воді.
  • Намагатися не використовувати в супах й борщах свіжу зелень, бо так справи швидше псуються.
  • Приготовлене м'ясо довше зберігається, ніж риба.
  • Вершкове масло можна зберігати без холодильника в солоній воді, регулярно її міняючи.
  • Чим жирніше й натуральніше морозиво, тим повільніше воно тане, і через це є можливість у спеку донести його додому з магазину без перетворення на калюжу.

Як уникнути харчових отруєнь

За інформацією Надії Оперчук, якщо людина з'їсть зіпсовану їжу, симптоми отруєння, залежно від збудника інфекції можуть з'явитися як через годину, так і через сім діб. Вони проявляють збоями в роботі кишкового тракту. Можуть бути нудота, блювання, діарея. При таких симптомах треба звернутися до лікаря. Щоб запобігти поширенню інфекцій, лікарка радить у спеку регулярно мити руки з милом.

"Якомога частіше мити руки з милом. Застосовувати після повернення з вулиці, після відвідування туалету розчини для рук. Потрібно їх частіше застосовувати. Тому що постійні перепади електроенергії, відключення води часто буває, профілактика кишкових інфекцій виходить разом з іншими проблемами на перший план".

Речниця Держпродспоживслужби Наталія Шевченко радить не перевіряти за смаковими якостями їжу, якщо є підозра, що вона зіпсувалась.

"Особливо це стосується продуктів, які швидко псуються і вимагають особливих температурних умов зберігання: це мясо, риба, рибопродукти, яйця, сири, ковбаси, молочні продукти".

Речниця нагадала, що м'ясо, риба мають проходити достатню термічну обробку. Під час приготуванні дотримуватись гігієнічних вимог, використовувати воду тільки перевіреної якості.

На початок