Перейти до основного змісту
Ексрозвідник Червінський вийшов з Кропивницького СІЗО

Ексрозвідник Червінський вийшов з Кропивницького СІЗО

Доповнено

Ексрозвідник Роман Червінський, якого СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" на Кіровоградщині, вийшов з Кропивницького слідчого ізолятора.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Романа Червінського біля слідчого ізолятора у Кропивницькому зустріли обіймам, поцілункам та вітаннями. Він подякував за підтримку.

"Мене мати вчора питала, як я все це витримав. З цими передачами, відвідуваннями судів вашими – воно все мене надихало, щоразу давало сили вірити, що все буде добре. Окремо дякую двом суддям, які винесли рішення, тому що третій був проти цього питання. Але я вдячний їм за те, що я побачу своїх дітей сьогодні, дружину, маму та інших – це найголовніше для мене сьогодні".

Адвокат Романа Червінського Андрій Йосипов сказав, що на рішення суддів вплинув не лише професіоналізм захисту, а й суспільна підтримка та суспільний інтерес.

"Це підтримка протягом усього судового процесу, під час судових засідань. Вона триває й досі. Це не кінцева перемога в цьому провадженні, попереду дуже багато роботи – ще доводити невинуватість пана Романа в судових засіданнях, судових процесах. Наступне судове засідання, 24 липня, на жаль, буде відбуватися в закритому режимі, але під стінами суду я очікую на аналогічну підтримку для Романа, тому що ця підтримка необхідна протягом всього судового провадження".

Привітати Романа Червінського приїхали депутати Верховної ради від партії "Європейська солідарність". Одна з них – Софія Федина.

"Роман Червінський затримував "вагнерів", відбулась державна зрада, але ми ще не маємо можливості в судовому порядку сказати, хто це зробив. Таке враження, що ця справа – це помста за те, що Роман не хотів допустити державної зради".

Заставу 9 мільйонів 84 тисячі гривень для звільнення з-під варти вніс благодійний фонд Петра Порошенка, який телефоном привітав Червінського зі звільненням. Ексрозвідник сказав, що хоче виступити перед фракцією.

"Подякувати, тому що вони всі брали мене на поруки. І вам дякую, що я сьогодні побачу своїх трьох дітей".

Зі слідчого ізолятора розвідник Роман Червінський вийшов політиком, вважає експерт громадської організації "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко.

"Справа Червінського – це політична справа, і багато хто на цьому захоче заробити політичні бали. Звичайно, хтось захоче використати його як політичну фігуру. Кожен захоче показати, що він має причетність до ЗСУ, бо вони мають найбільший вплив у суспільстві. У цьому випадку і Червінський потрібен політикам, і політики йому. Це політичний розрахунок, але я не скасовую й людського фактора".

15 липня у Кропивницькому апеляційному суді адвокати Романа Червінського оскаржували рішення Кіровоградського районного суду про запобіжний захід й просили не тримати підзахисного під вартою. Прокуратура просила на залишенні запобіжного без змін.

"Ми як сторона обвинувачення вважаємо (запобіжний захід — ред.) законним, об’єктивним та обґрунтованим. Бажаючи уникнути покарання, передбаченого кримінальним законом, за вчинення особливо тяжкого злочину, Червінський буде намагатись переховуватись і може скоїти тяжкі кримінальні правопорушення", — пояснював на суді прокурор Ярослав Гаврищук

Після 8,5 годин засідання суд скасував тримання під вартою без права внесення застави, змінивши запобіжний захід на тримання під вартою до 4 серпня з правом внесення 9 мільйонів 84 тисяч гривень застави.

Заставу за Червінського внесли 16 липня. Зранку 17 липня адвокати Андрій Йосипов та Костянтин Глоба пішли в ізолятор з довідкою про зарахування застави, яку намагались отримати ввечері.

Наступне засідання у справі Червінського у Кіровоградському районному суді відбудеться 24 липня. Воно відбудеться у закритому режимі.

Що відомо про справу розвідника Романа Червінського

Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.

Засідання у справі у Кропивницькому тривають з 12 квітня. До цього майже рік — у Києві.

Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже – спецоперація була погоджена.

Топ дня
Вибір редакції
На початок