Служба безпеки України повідомила про підозру військовому Роману Червінському у перевищенні службових повноважень. За матеріалами слідства, дії військового призвели до жертв та знищення техніки після обстрілу 23 липня 2022 року аеродрому "Канатове" на Кіровоградщині. Про це розповів Суспільному речник служби Артем Дехтяренко.
Підозру оголосили за частиною 5 статті 426-1 Кримінального кодексу України "Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень". Передбачене покарання – позбавлення волі на строк від восьми до 12 років.
За словами речника СБУ, Роман Червінський – колишній виконувач обов’язків командира однієї із частин Сил спеціальних операції. Червінський – один із групи людей, які самовільно вирішили заволодіти літаком повітряно-космічних сил РФ. Російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України.
У результаті російські військові отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу збройним силам РФ обстріляти летовище.
За словами речника СБУ, діяв Роман Червінський попри заперечення проводити цю операцію СБУ та без згоди відповідних державних органів.
Журналісти Суспільного шукають контакт з підозрюваним, щоб озвучити його позицію.
Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Що відомо
За словами голови Кіровоградської ОВА Андрія Райковича, 23 липня 2022 року загинули двоє працівників відомчої охорони трансформаторної підстанції та військовий. Поранили 19 людей.
Унаслідок ракетного обстрілу був зруйнований приватний будинок, у чотирьох багатоповерхівках і школі – вибиті вікна.
Як повідомляє видання "Українська правда", українські військові "виманювали" з Росії військовий літак, за який обіцяли винагороду один мільйон доларів. Ідея про вербування пілота належала цивільному айтівцю. Потім до її реалізації долучились працівники спецслужб, один з яких — колишній співробітник Головного управління розвідки Роман Червінський (один із розвідників, які організовували операцію із затримання російських бойовиків групи "Вагнер"). 23 липня організатори операції приїхали на аеродром "Канатове" зустрічати російський літак. Однак пілот, який погодився на співпрацю, не прилетів, почався ракетний обстріл.
У травні 2021 року при Верховній раді створили Тимчасову слідчу комісію (ТСК) для розслідування можливих протиправних дій влади, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України. Головне завдання ТСК – дізнатися, що саме було в липні 2020-го під час затримання 33-х членів російської приватної військової компанії "Вагнер", і чи справді була спецоперація українських служб. Що відомо про справу "вагнерівців" – у матеріалі Суспільного.
Читайте також
- У Кропивницькому СБУ затримала чоловіка, який підробляв документи про непридатність до військової служби
- "Інтерес був". Підозрювана у держзраді жителька Кіровоградщини провину визнає частково. Їй обрали запобіжний захід
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб