Президент призначив дев’ятьох суддів у Кіровоградській області

Президент призначив дев’ятьох суддів у Кіровоградській області

Президент Володимир Зеленський призначив дев’ятьох суддів у місцевих судах Кіровоградської області.

Про призначення відомо з указів президента № 411/2024 - 448/2024.

Майже три роки не працює Вища кваліфікаційна комісія суддів. Попередній склад парламент розпустив у жовтні 2019-го, висловлюючи незгоду з реформою попередньої влади. Це призвело до того, що в судовій системі призупинився добір суддів. У першому кварталі цього року в країні не вистачало 2500 суддів.

Для чого потрібна ВККС

Вища кваліфікаційна комісія суддів — своєрідна кадрова комісія в судовій системі. Вона веде облік суддів, проводить їхнє кваліфікаційне оцінювання, переводить з одних судів до інших, відбирає кандидатів на посади суддів.

Після розпуску у 2019-му, новий конкурс до Вищої кваліфікаційної комісії суддів розпочався у вересні 2021 року. Тоді створили комісію, до якої увійшли по половині складу українські та міжнародні судді та експерти. До повномасштабного вторгнення вони встигли провести декілька організаційних засідань. Війна призупинила процес відбору кандидатів на пів року — знову комісія почала працювати влітку 2022 року.

Призначені судді у Кіровоградській області

  • суддя Маловисківського районного суду Костянтина Назаренка. Попереднє місце роботи — виконком Стрийської міськради на Львівщині на посаді спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції.
  • суддя Олександрівського районного суду Наталію Гайдар, яка працювала у місцевому суді Черкас.
  • суддя Ленінського районного суду міста Кіровограда (таке місто вказане в указі. Чому суди не змінюють радянських назв – читайте у матеріалі Суспільного) Сергія Бистрова, який і працював суддею у Кропивницькому.
  • суддя Компаніївського районного суду Вікторію Капиш. Раніше була суддею у місті Кропивницький.
  • суддя Олександрійського міськрайонного суду Світлану Петренко. Попереднє місце роботи – Калинівська сільрада Броварського району на Київщині на посаді головного спеціаліста.
  • суддя Ленінського районного суду міста Кіровограда Андрія Волоткевича, який й працював у місцевому суді Кропивницького.
  • суддя Добровеличківського райсуду Таїсію Солоненко. Була помічницею судді у господарському суді Вінницької області.
  • суддя господарського суду Кіровоградської області Богдана Кузьміну, декларації якої немає у держреєстрі.
  • суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Лесю Хаупшеву. Минуле місце роботи — суддя Житомирського суду.
На початок