Апеляційну скаргу на запобіжний захід для Червінського не розглянули: судове засідання у Кропивницькому перенесли

Апеляційну скаргу на запобіжний захід для Червінського не розглянули: судове засідання у Кропивницькому перенесли

Кропивницький апеляційний суд переніс розгляд апеляційної скарги адвоката Андрія Йосипова про продовження строку тримання під вартою розвідника Романа Червінського. Про це захисник надіслав клопотання. Аргументував, що адвокати не змогли приїхати на засідання, оскільки цього дня у Шевченківському районному суді Києва розпочали підготовче засідання в іншій кримінальній справі за обвинуваченням Романа Червінського у шахрайстві.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного.

Два місяці Роман Червінський перебуває у слідчому ізоляторі Кропивницького. На засіданні прийшов під конвоєм. Розглядати мали апеляційну скаргу на ухвалу Кіровоградського районного суду від 6 червня. Тоді Червінському продовжили запобіжний захід тримання під вартою.

Суддя Кропивницького апеляційного суду Ірина Олексієнко сказала, що захисники надали клопотання відкласти розгляд апеляції. В обвинуваченого запитала: "Чи можемо ми сьогодні розглядати апеляцію без захисника?".

"Присутність мого захисника обов’язкова. Я не розумію, як ви погоджували з захисниками дату призначення засідання? Як вони знали, що у них сьогодні у Києві засідання на 12 годину, і в мене даний дозвіл на відеоконференцію?", – відповів Роман Червінський.

Під час засідання прокурор Ярослав Гаврищук повідомив, що у Шевченківському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Червінського у шахрайстві групою осіб на суму 100 тисяч доларів. За даними слідства, в липні 2020 року підозрюваний, видаючи себе за впливового посадовця Державної фіскальної служби України, спільно з іншими людьми намагався заволодіти грошима підприємця в сумі 100 тисяч доларів США. Зокрема обіцяв розв'язати питання щодо повернення бізнесмену затриманої партії тютюнових виробів.

Роман Червінський вважає справу про шахрайство політично вмотивованою: "Переконаний вона сфальсифікована. Вона лежала у суді два роки. Потім, коли у сторони обвинувачення не вийшло зробити з мене дезертира, вони взяли ту стару справу, служба безпеки винесла експертний висновок і на одному цьому документі вони зробили цю справу тільки для того, щоб утримувати мене під вартою. Щоби було нібито імітовано два провадження".

Розгляд апеляції Кропивницький суд відклав на іншу дату, яку узгодять з захисниками.

Що відомо про справу розвідника Романа Червінського

Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.

Засідання у справі у Кропивницькому тривають з 12 квітня. До цього майже рік — у Києві.

Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже – спецоперація була погоджена.

На початок