На 88 перейменованих вулицях Кропивницького цьогоріч замінять адресні таблички. Коли розпочнуть

На 88 перейменованих вулицях Кропивницького цьогоріч замінять адресні таблички. Коли розпочнуть

На 88 перейменованих вулицях Кропивницького цьогоріч замінять адресні таблички. Усього в місті 1080 вулиць. З 2014 року, згідно із законами про декомунізацію та деколонізацію, перейменували 300, назви яких пов’язані з Росією та історією комуністичного руху, пояснив член топонімічної комісії Руслан Фросіняк. Не перейменовані дві вулиці – Жадова та Гагаріна. У Фортечному районі цьогоріч замінять півтори тисячі табличок на 700 тисяч гривень. У Подільському – 1574 таблички, витратять 739 тисяч гривень. Гроші з міського бюджету.

Про це Суспільному розповів голова Подільської райради Володимир Стецюк.

За його інформацією, за заміну табличок відповідальні балансоутримувачі. Щоб замінити їх швидше, вирішили допомогти жителям приватного сектору.

"У зв’язку із тим, що надходило дуже багато звернень від кропивничан, що вони не в змозі зробити це за свої гроші, у міському бюджеті Кропивницького передбачили 739 тисяч гривень".
На 88 перейменованих вулицях Кропивницького замінять адресні таблички. Коли розпочнуть
Єдині вимоги для табличок затвердила в червні 2022-го року міська рада. Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Валерій Горщук вважає, заміна табличок нині не на часі, краще ці гроші витратити на допомогу військовим.

"Десять табличок – це життя нашого захисника. Тому, що краще робити – захищати наших хлопців чи ставити таблички?"
“Якщо ми хочемо позбутися і відмежуватися від нашого ворога, то маємо не тільки воювати на лінії фронту, але вибивати ось це комуністичне минуле", – вважає Володимир Стецюк.

Усього в Подільському районі пів тисячі вулиць. Вулиця Алли Гоpської – одна з 95 перейменованих. Її назву змінили торік. На будинках досі є таблички з колишньою назвою Чайковського. Місцевий житель Андрій Леонтієнко говорить, він за, аби на його будинку табличку замінили за гроші з бюджету.

"Я позитивно ставлюсь до таких змін. Чайковський хоч і має відношення до України, але досить опосередковане. Все ж таки це композитор, який служив російській імперії. Про Аллу Горську мені відомо не багато. Знаю, що вона була дисидентка та художниця. З одного боку нині гроші необхідні хлопцям на передовій, а з іншого боку треба і вулиці перейменовувати, і щось змінювати всередині країни".

Єдині вимоги для табличок затвердила в червні 2022 року міська рада. Нині адресні таблички виготовляє підрядник Олександр Кузнєцов.

"Гарантія на таблички по договору рік. Однак вони виготовлені з високоякісного композиту, його використовують у фасадах, тому вони будуть служити п'ять і більше років".

Згідно з правилами благоустрою, за не замінену адресну табличку передбачений штраф, пояснив керівник міської інспекції Олександр Брюховецький.

"Якщо табличка не змінена на приватному будинку, то штраф складає від 340 до 1360 гривень. Для юридичних осіб – від 850 до 1700 гривень. Під час перевірки інспектори звертають увагу не лише на благоустрій прилеглих територій. Протокол скаладають не тільки, коли відсутня табличка, а й навіть тоді, коли вона є, але зі старою назвою".

За словами Володимира Стецюка, заміну табличок почнуть за два-три тижні. Закінчать до кінця року.

Заступниця голови Фортечної райради Ірина Жарова розповіла, що нині триває тендер на закупівлю адресних табличок на суму 700 тисяч гривень. Замінити їх планують цьогоріч.

На початок