Олександрію на Кіровоградщині не перейменують

Олександрію на Кіровоградщині не перейменують

Палац культури "Олександрійський театр"
Палац культури "Олександрійський театр". Фото Олександрійської міської ради

Місто Олександрія Кіровоградської області не перейменують. Таке рішення 10 квітня ухвалив парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Перейменувати місто рекомендував Інститут нацпам'яті.

Про це у своєму телеграм-каналі написав міський голова Олександрії Сергій Кузьменко.

"Комітет проголосував за збереження назви міста Олександрія! За – 19 голосів при 14 необхідних!"

За словами міського голови, він, як і 98,7% жителів Олександрії, підтримував збереження назви.

"Український інститут національної памʼяті, який пропонував перейменувати місто, виконував свою роботу. А ми, своєю чергою, виконали всі вимоги, які нам поставили в рамках реалізації Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії".

Напередодні, з його слів, він брав участь у засіданні парламентського підкомітету з питань деколонізації, де розповів про думку жителів міста щодо перейменування.

"Жодних підтверджень, що назва міста Олександрія пов’язана з російською імперією, не знайдено. Мав можливість приєднатися до онлайн-трансляції (засідання підкомітету — ред.) і донести думку громади".

Перейменовувати населені пункти — виключне право Верховної ради, сказав у коментарі Суспільному спеціаліст відділу аналізу українського державотворення інституту Національної пам’яті Богдан Короленко. Позиція інституту, з його слів, лишається незмінною, але носить виключно рекомендаційний характер.

"Схоже членам Комітету було недостатньо аргументів, наведених у фаховому висновку Інституту, чия позиція лишається незмінною: це імперська назва, яка підпадає під дію законодавства про засудження російської імперської політики та деколонізацію топонімії".

На початок