Написав заяву про відмову. На Кіровоградщині засудили чоловіка за ухилення від мобілізації

Написав заяву про відмову. На Кіровоградщині засудили чоловіка за ухилення від мобілізації

Жителя села Камбурліївка Онуфріївської громади Олександрійського району Кіровоградської області, який написав відмову від мобілізації, засудили до трьох років позбавлення волі та звільнили від відбування покарання з річним випробувальним терміном.

Про це йдеться у вироку Онуфріївського районного суду Кіровоградської області.

Чоловік офіційно непрацевлаштований, одружений, на утриманні має двох дітей, раніше не судимий.

Згідно з ухвалою, 7 грудня 2023 року, після проходження військово-лікарської комісії, за результатами якої його визнали придатним до військової служби, отримав повістку на відправлення до військової частини на 8 грудня 2023 року. Однак подав письмову заяву про відмову бути призваним до лав Збройних сил України. У заяві він вказав причини особистого характеру та власні переконання й факти, які не надають права на відстрочку або звільнення від призову на військову службу під час мобілізації.

Обвинувачений свою вину визнав повністю. На суді сказав:

"Після проходження медичного огляду, розумів, що буду служити в ЗСУ, але написав відмову від мобілізації, оскільки сам є сиротою, на утриманні маю двох малолітніх дітей, які навчаються у школі. Я хворію, маю високий тиск".

Суд визнав чоловіка винним та призначив покарання у виді позбавлення волі на три роки. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України його звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку один рік.

Чоловік має періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

На початок