Кіровоградщина вперше отримала електромобілі для медзакладів. Чи є ще потреба в машинах

Кіровоградщина вперше отримала електромобілі для медзакладів. Чи є ще потреба в машинах

Сім медзакладів Кіровоградщини отримали сучасні електромобілі
Сім медзакладів Кіровоградщини отримали сучасні електромобілі. Telegram начальника ОВА Андрія Райковича

На Кіровоградщині сім Центрів первинної медико-санітарної допомоги отримають нові сучасні електромобілі. Три машини вже передали у Вільшанську, Компаніївську та Благовіщенську громади. Нині обирають ще чотири території для передачі транспорту.

Про це Суспільному розповів начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

За його інформацією, машини закупили на державному рівні в рамках спільного проєкту з World Bank Ukraine "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя".

"Ці автівки призначені для медиків, які надають паліативну допомогу на дому, займаються патронажним оглядом новонароджених та опікуються малорухливими людьми. А також для тих, хто навідує пацієнтів у містечках та селах, які віддалені від центру громади", – повідомив Райкович.

Медицина Кіровоградської області вперше отримала електромобілі. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко. З його слів, з 24 лютого 2022 року для медзакладів регіону не купували транспорт за гроші з обласного бюджету.

"Міністерво охорони здоров'я напряму збирає інформацію про потреби медичних закладів у системі MedData і вже потім розв'язує ці питання за грантові гроші. Ми не маємо доступу до цієї програми, а вже по факту дізнаємось, кому розподілили отриманий транспорт. Щодо зарядки електромобілів, то це вже будуть вирішувати самі ЦПМСД. Зрозуміло, що для цього можна використовувати спеціалізовані зарядні станції, якщо вони є. Але в той же час не буде проблемою зарядити акумулятор в гаражі через розетку".

Нині Кіровоградщина потребує оновлення медичного транспорту, говорить Олег Рибальченко. Потреба складає в межах 20% від наявного автопарку. Найбільше вона стосується первинки та міжгоспітальних перевезень.

"Автомобілі, які використовуються у системі охорони здоров’я, мають бути п'ятирічної давнини. Всі, що старіші, можуть використовуватись не профільно, а як технічний транспорт. Машини протягом десяти років виходять з ладу, бо дуже інтенсивно експлуатуються. Адже дороги у селах та в районах звісно бажають кращого".

Торік Кіровоградщина двічі отримувала медичний транспорт. У березні 2023 року шість автомобілів екстреної медичної допомоги типу С передали Центру екстреної медичної допомоги.

У липні – вісім реанімобілів з Польщі. Їх отримали Новоукраїнська, Олександрійська лікарні, центральна міська лікарня Кропивницького, міська лікарня швидкої медичної допомоги, кардіоцентр, станція переливання крові, фізкультурний диспансер та фтизіопульмонологічний центр.

На початок