Завинили понад 6 мільйонів гривень. На Кіровоградщині у квітні відключили електрику понад тисячі споживачам

Завинили понад 6 мільйонів гривень. На Кіровоградщині у квітні відключили електрику понад тисячі споживачам

На Кіровоградщині у квітні відключили електрику 1134 споживачам
На Кіровоградщині у квітні відключили електрику 1134 споживачам. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградські області 1134-м споживачам відключили електропостачання за борги. Вони завинили понад шість мільйонів гривень. Це дані за квітень.

Про це Суспільному розповів заступник директора енергопостачальної компанії у Кіровоградській області Олег Соловйов.

За його інформацією, 49 споживачів у квітні уклали договори прo реструктуризацію забoргoванoсті на загальну суму 379 тисяч гривень.

На Кіровоградщині за неоплачену послугу знеструмлювати помешкання почали в лютому. За два дні електроенергію вимкнули 200 жителям області. Тоді найбільший борг електропостачальній компанії складав 160 тисяч гривень.

Від початку повномасштабного російського вторгнення обленерго не мало права відключати електрику боржникам. Наприкінці грудня 2023 року уряд скасував мораторій.

Зі слів Олега Соловйова, головна умова підключення електроенергії – сплата боргу.

"Більшість споживачів оплачують за спожиті послуги до 20 числа щомісяця. Ті, які "дотягують" до відключення, у більшості випадків, оплачують борг в день відключення або наступного дня. Щоб відновити електропостачання, потрібно повністю погасити всю суму та оплатити послуги оператора системи розподілу – відключення та підключення. У деяких випадках компанія йде на зустріч та укладає договір реструктуризації боргу навіть після відключення. Для цього необхідно надати документи, що підтверджують неплатоспроможність та вказати вагомі підстави неоплати за минулі періоди".

Якщо споживач не може сплатити всю суму боргу одним платежем, на підприємстві пропонують укласти договір з реструктуризації заборгованості. Для цього необхідно звернутися до місцевого Центру обслуговування споживачів.

Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія має в регіоні 430 тисяч побутових споживачів.

Нині вартість електроенергії для населення становить 2 гривні 64 копійки за кіловат-годину.

На початок