В аудиторіях працюватимуть відеокамери та металодетектори. На Кіровоградщині готують пункти для проведення мультитесту

В аудиторіях працюватимуть відеокамери та металодетектори. На Кіровоградщині готують пункти для проведення мультитесту

На Кіровоградщині перевіряють екзаменаційні центри, в яких проходитиме Національний мультипредметний тест. Їх адреси і розташування заради безпеки учасників розголошувати не можна. На основну сесію мультитесту, що відбудеться з 14 травня по 25 червня, на Кіровоградщині зареєструвалися понад 6500 тисяч учасників.

Про це Суспільному розповів директор Одеського центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов. За його інформацією, у Кіровоградській області підготували 26 екзаменаційних центрів.

Цьогоріч вступники складатимуть три обов’язкових предмети – українську мову, математику та історію України. Торік було два. Четвертий предмет на вибір: це біологія, фізика, хімія, географія, українська література. Іноземні мови: англійська, французька, німецька та іспанська. На виконання завдань дається чотири години і 20 хвилин перерви.

Головні вимоги до аудиторій для тестувань – це швидкісний інтернет та наявність укриттів для учасників на час повітряної тривоги.

"Якщо під час тестування оголосять повітряну тривогу, головне, щоб було куди сховатись.І, звичайно, має бути швидкісний інтернет та комп'ютери, які не повинні зависати та мають добре працювати".
На Кіровоградщині готують пункти для проведення мультитесту. Які вимоги
Аудиторія для тестувань у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому, працюватимуть 13 екзаменаційних центрів. В одному з них підготували сім аудиторій для проведення тестування, розповіла відповідальна за екзаменаційний центр Світлана Дейкун.

"В перший рік повномасштабного вторгнення під час проведення мультитесту у нас були проблеми з інтернетом. Це було пов'язано і з повітряними тривогами, і з недоліками платформи, на якій проводилось тестування. Наступного року все виправили. Сподіваємося, цьогоріч нічого не станеться, тому що вже все налагоджено і у нас більш потужна техніка".

За інформацією фахівця з інформаційних технологій Андрія Майстренка, згідно з вимогами, необхідна швидкість інтернету до проведення тестування має бути 10 мегабіт.

"На кожному комп’ютері у нас може бути швидкість до 100 мегабіт. Це в десять разів перевищує норму. І воно так буде навіть при повному завантаженні аудиторії".

Зі слів Анатолія Ансімова, мультитест буде проходити в одну зміну.

"Якщо не буде ніяких формажорів, то тестування триватиме з 10:00 до 15:00. Якщо оголосять повітряну тривогу, то учасники мультитесту чекатимуть її закінчення та продовжать тестування. З цієї причини воно може бути продовжене і до 16:00-17:00, це вже залежить від обставин в конкретному місці".

На відміну від минулого року, в цьому році пункти та аудиторії центрів тестування обладнають відеоспостереженням та проводитимуть технологічну перерву із застосуванням металодетектора.

Основна сесія мультитесту відбудеться з 14 травня по 25 червня.

З 10 по 15 травня відбуватиметься додаткова реєстрація на мультипредметний тест для тих, хто з поважних причин не зміг зареєструватися в основний період.

На початок