Помічнянська громада на Кіровоградщині виграла грант на понад 2,8 мільйона гривень. На що витратять гроші

Помічнянська громада на Кіровоградщині виграла грант на понад 2,8 мільйона гривень. На що витратять гроші

Інклюзивно-ресурсний центр Помічнянської громади
Ілюстративне. Інклюзивно-ресурсний центр Помічнянської громади. Facebook/Інклюзивно-ресурсний центр Помічнянської громади

Помічнянська громада Новоукраїнського району Кіровоградської області виграла грант на 2 мільйони 834 тисячі 370 гривень. За ці гроші закуплять освітнє обладнання. Проєкт пов'язаний з інклюзивною освітою. Проводив цей конкорс американський фонд USAID у рамках програми "Добре".

Про це в етері Українського радіо Кропивницького розповіла начальниця відділу освіти Помічнянської міської ради Ніна Семашко.

За її словами, конкурс полягав у тому, щоб громада подала свій проєкт, де обов’язкова умова — наявність укладеного договору міжмуніципального співробітництва. Такий договір уклали з Рівнянською громадою.

"В проєкті написали – покращення надання послуг, а саме: отримання якісного сучасного освітнього обладнання. Програма "Добре" сама протягом 2024 року закупить і доставить обладнання".

Помічнянська громада шість років є партнеркою програми "Добре". У жовтні 2023 року громада оголосила конкурс щодо проєктів, які реалізуються в міжмуніципальному співробітництві. Було 69 проєктів з 10 областей України, які співпрацюють з програмою "Добре". До кінцевого оцінювання допустили 23 проєкти з 22 громад, зокрема Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької.

"Наш проєкт пройшов непростий відбір. Багато з цих громад були окупованими, мають значні руйнування інфраструктури. Тому сумнівалися, що саме ми переможемо".

Яке закуплять обладнання

"Це сучасне інтерактивне обладнання, його умовно можна поділити на три категорії: обладнання для роботи реабілітолога, спрямоване на покращення опорно-рухового апарату, обладнання для роботи психолога, спрямоване на розвиток емоційно-вольової сфери, на подолання різноманітних ментальних труднощів, логопедичне обладнання, бо зараз, крім категорії дітей, які мають труднощі мовлення, це діти з особливими освітніми потребами, є категорія дітей — так звані діти логопати – це діти, які не навчаються на інклюзивній формі навчання, але мають труднощі з мовленням".

За даними Ніни Семашко, більшість з цього обладнання мобільне, його можна скласти і перевести автомобілем у будь-який населений пункт.

"Це і інтерактивна підлога, і вертикалі затор. Це сучасне обладнання, яке спрямоване на мислення, мовлення, корекцію поведінки, для дітей з розладами аутичного спектра, для дітей із синдромом Дауна, в тому числі на подолання ментальних труднощів".

За словами начальниці відділу освіти, з початком повномасштабного вторгнення кількість дітей, які мають ментальні труднощі, збільшилася.

"Збільшилася кількість дітей переселенців, і людей, постраждалих від війни — це і діти загиблих військовослужбовців, і родини військовослужбовців, і дорослі переселенці".

З 2019 року в громаді працює інклюзивно-ресурсний центр.

"Нині у нас 22 інклюзивних класи в усіх школах громади. Крім того, ми маємо вісім інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти. Збільшення інклюзивних груп і інклюзивних класів – це збільшення людей, які не є ізольованими в своїх родинах, а які інтегруються в суспільство".

Нині Помічнянська громада співпрацює з Рівнянською. Завдяки цьому інклюзивно-ресурсний центр має додаткове фінансування на своє утримання й розвиток.

"Для Рівнянської громади ця співпраця вигідна тим, що на її території відсутній інклюзивно-ресурсний центр, а потреба в освітніх послугах є. Для нас він вигідний у тому, що Рівнянська громада перераховує гроші за отримані послуги до бюджету Помічнянської громади".

На початок