Пожежа на заводі "Хімрезерв": у Кропивницькому назвали попередню причину займання

Пожежа на заводі "Хімрезерв": у Кропивницькому назвали попередню причину займання

Попередня причина пожежі на лакофарбовому підприємстві "Хімрезерв" у Кропивницькому – порушення технологічних процесів при роботі з легкозаймистими речовинами. Остаточних результатів розслідування ще немає.

Про це сказав під час брифінгу заступник начальника обласного управління з питань цивільного захисту Костянтин Дружинін.

У Кропивницькому після пожежі на лакофарбовому підприємстві другий день вимірюють якість повітря. Роблять це працівники обласного центру контролю та профілактики хвороб, розповіла Суспільному працівниця Олена Романенко.

“Це газоаналізатор, який аналізує повітря на вміст таких сполук, як формальдегід, пил і оксид вуглецю. Показники цього приладу треба обраховувати в лабораторії. Попередньо без перевищень і пил в межах норми".

Вимірюють якість повітря у всіх мікрорайонах міста. 7 травня – у 15 місцях, напередодні – у 20, розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

"Повітря відбиралось на вміст вуглекислого газу, азоту діоксиду, метану, вуглеводнів нафти, сажі, пилу, формальдегіду, ангідриду сірчистого. За результатами дослідження, всі показники в межах допустимих значень. Що стосується звернень містян, то на до центру контролю та профілактики хвороб не надійшло жодного екстреного повідомлення про отруєння населення".

Менш ніж за кілометр від підприємства, де сталась пожежа, живе Василь Іванець. Зі слів чоловіка, він чув три вибухи.

“Піднявся чорний дим. Але він пішов в інший бік від нас, тож ми його не відчували".

Погіршення самопочуття після пожежі не відчула, розповіла кропивничанка Тетяна Мельник.

"Ми дуже злякались, думали, що це прилетіла ракета. Вийшли, подивились, зайшли додому та позачиняли вікна. То у нас тут ні запаху, ні диму не було. Все нормально і з дітьми також".
"Під час горіння будь-яких органічних сполук виділяється СO2 – вуглекислий газ, – говорить викладач медичної хімії Донецького медуніверситету Андрій Костів. – Легкі органічні сполуки, які виділяються під час горіння, будуть вкрай небезпечними, якщо перевищуватимуть допустиму концентрацію. Якщо взяти CO2, то можуть бути навіть летальні наслідки. Якщо концентрація незначна, а перевищена, то людина буде відчувати нудоту, головний біль, можуть подразнюватись слизові оболонки. На мою думку, під час пожежі на підприємстві об’єм горіння був не надто великий і це не вплинуло на якість повітря".

Напередодні на підприємстві "Хімрезерв", яке виготовляє фарби, лаки, розчинники фарб сталась пожежа. Загинув чоловік 1969 року народження. Він працював начальником цеху. Ще один працівник отримав опіки руки. На території підприємства згоріли три ємності на складі з розчинниками та ще сім ємностей разом трубопроводами, які їх з’єднували, розповів Костянтин Дружинін.

Представниця заводу не на камеру сказала Суспільному, що другий день на підприємстві працює поліція та рятувальники. Поки коментарів керівництво не дає. Називати прізвище та ім’я відмовилась. Ми телефонували за номером, який є на офіційному сайті підприємства. Протягом дня на дзвінки не відповіли. Суспільне озвучить позицію керівника компанії, як тільки зможе з ним поспілкуватись.

На початок