Пожежа на “Хімрезерві” у Кропивницькому: результати дослідження якості повітря

Пожежа на “Хімрезерві” у Кропивницькому: результати дослідження якості повітря

Працівники Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб досліджують якість повітря після пожежі на території підприємства "Хімрезерв" у Кропивницькому.

Роблять це на території підприємства та за його межами, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

О 17:00 були попередні результати дослідження.

"Повітря відбиралось на вміст вуглекислого газу, азоту діоксиду, метану, вуглеводнів нафти, сажі, пилу, формальдегіду, ангідриду сірчистого. За результатами попередніх досліджень, вміст вищевказаних речовин в межах допустимих рівнів. Група реагування на хімічні небезпеки продовжує дослідження на території підприємства, потім в місті".

За можливості, головна санітарна лікарка радить містянам не перебувати в зоні задимлення і звести до мінімуму перебування надворі. Рекомендації:

  • не робити пробіжок та прогулянок.
  • Збільшити споживання рідини (в тому числі молочні продукти, соки та мінеральні води) до двох-трьох літрів на день для дорослих.
  • За посилення запаху гарі – одягати захисні маски. Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергію.
  • Тримайте вікна закритими. Рекомендують завішувати вікна зволоженою тканиною і періодично її змінювати. Робити вологе прибирання.
  • Декілька разів на день приймайте душ, частіше промивайте ніс і горло.
  • Продукти із власних городів в зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно ретельно мити. Обмежити контакт дітей з піском та ґрунтом на ігрових майданчиках, розташованих в зоні впливу пожежі.
  • Не вживайте алкоголь. Не куріть.

Рятувальники, які гасили пожежу, встановили, що горіла рідина на території резервуарного парку, сказала Суспільному речниця служби з надзвичайних ситуацій регіону Оксана Мачак.

На початок