Зібраний урожай передадуть шпиталям. У громаді на Кіровоградщині третій рік поспіль садять "Сади перемоги"

Зібраний урожай передадуть шпиталям. У громаді на Кіровоградщині третій рік поспіль садять "Сади перемоги"

городні роботи
Працівники культури та сільради садять "Сади перемоги" у Попельнастівській громаді. Facebook Попельнастівської громади

У Попельнастівській громаді Олександрійського району Кіровоградської області посадили 80 сотих городу в рамках проєкту "Сади перемоги". Земельні ділянки розташовані у селах Добронадіївка та Попельнасте. Найбільше посадили картоплі – понад 200 відер, це 70% зі всієї городини. Крім картоплі, посадили цибулю, огірки, помідори, петрушку, кріп, кабачки та кукурудзу.

Про це Суспільному розповів голова Попельнастівської громади Олег Волянський. За його інформацією, овочі садять третій рік поспіль. Займаються цим працівники сільської ради.

"Цьогоріч ми механізували процес і, наприклад, у Попельнастуому посадили город мотоблоком, а в Добронадіївці – трактором. Частина посівного матеріалу у нас залишилась з минулого року, але його вистачило лише наполовину. Решту ще приносили з дому працівники сільради та небайдужі жителі громади. Картоплі посадили більше 200 відер, бо це – другий хліб".

Зі слів голови громади, після посадки землю обробили від бур'янів. Доглядатимуть городи теж працівники сільської ради. Зібраний урожай передадуть для бійців Збройних Сил України.

"Звісно, якщо говорити відверто, то наші хлопці нині більше потребують не харчів, а дронів та РЕБів. І так само було і минулого року. Тож, торік 100% нашого урожаю ми передали у військові шпиталі Кропивницького та Олександрії. Частково допомагали і переселенцям, які проживали у нашій громаді. Так само зробимо і цьогоріч. Огірки, помідори та кабачки наші дівчата будуть консервувати та готувати салати. То це вже передамо солдатам".

У Попельнастівській громаді "Сади перемоги" садять з початку повномасштабної війни. Торік городину садили на чотирьох земельних ділянок у села Попельнастівське, Червона Кам’янка, Добронадіївка і Травневе. Зібрали майже 10 тонн картоплі, по дві тонни моркви та буряків.

Сади Перемоги – всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування продуктів задля недопущення продовольчої кризи в Україні.

На початок