Закінчили на два тижні раніше. Що сприяло ранній посівній ярих культур на Кіровоградщині

Закінчили на два тижні раніше. Що сприяло ранній посівній ярих культур на Кіровоградщині

Аграрії Кіровоградської області закінчили сіяти ярі зернові та зернобобові на два тижні раніше, якщо порівнювати з минулим роком. Це пов'язане з підвищенням температури повітря, що призвело до ранішнього прогрівання ґрунту, завдяки цьому склалися сприятливі умови для настання посівної кампанії. Посівна в області розпочалася 8 березня – на три дні раніше, ніж торік.

Про це розповів Суспільному заступник директора з наукової роботи інституту сільського господарства Віталій Іщенко.

"Змістилися погодні умови, відбулося раннє відновлення вегетації, настання весняного періоду, наростання суми ефективних температур призвели до ранішнього прогрівання ґрунту, дозрівання і склалися сприятливі умови для посівної кампанії – це сівба ярих зернових культур: ячменю, вівса і гороху".

Посівні площі під ярі культури третій рік поспіль не змінюються – це понад 70 тисяч гектарів. З них понад 46 тисяч це ячмінь, 16 з половиною тисяч горох, майже 9 тисяч – пшениця і пів гектара овес. Аграрії завершили посівну, попри ризики воєнного часу, сказала керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Багато аграріїв пересіли на військову техніку. Крім того, під час повітряної тривоги вночі, техніка зупиняється, тому що є рішення ради оборони області про зупинення виробничого шуму під час повітряних тривог, особливо за містом, і також збивається навігація".

Прогнозує, першим з посіяного збиратимуть у червні горох.

У фермерському господарстві з села Велика Виска закінчили посівну ярих зернових та зернобобових. Як і торік, посіяли по 100 гектарів ярих ячменю та гороху. За словами керівника Володимира Волошановського, цьогорічні погодні мови вдалі для посіву ранніх зернових і технічних культур.

Сказав, у господарстві мобілізували 12 працівників – половину. Щоб вчасно посіяти, замість чоловіків залучають жінок.

"Якщо агрегат обслуговується п’ятьма-шістьма людьми, то його змінити й зменшити ніяк не можна. Заміняли жінками, трішки пенсіонерів долучили".

Агроном господарства з села Приют Денис Філіпенко сподівається, що завдяки теплій погоді та дощам у лютому та навесні, отримають кращий врожай ніж торік.

"Торік взимку менше було опадів і менше ми давали добрив, торік ми молотили пшеницю 82 центнерів на круг, озимий ячмінь – 75. Цей рік плануємо більший урожай отримати".

На початок