Переховувався два роки: СБУ повернула в Україну підозрюваного у вивезенні ухилянтів за кордон

Переховувався два роки: СБУ повернула в Україну підозрюваного у вивезенні ухилянтів за кордон

СБУ Кіровоградщини повернула в Україну підозрюваного у вивезенні ухилянтів за кордон.
СБУ Кіровоградщини повернула в Україну підозрюваного у вивезенні ухилянтів за кордон. СБУ

Працівники управління СБУ в Кіровоградській області повернула з Болгарії в Україну підозрюваного у вивезенні ухилянтів за кордон. Понад два роки він переховувався від правосуддя на території Євросоюзу. Нині йому повідомили про підозру.

Про це Суспільному розповіла речниця управління СБУ в регіоні Юлія Ткач.

За даними речниці, наприкінці січня 2023 року СБУ затримала у різних регіонах України сімох спільників підозрюваного, якими він керував, перебуваючи за кордоном.

Затримані продавали чоловікам призовного віку підроблені документи для втечі за межі України. Мова йде про фіктивні медичні довідки щодо непридатності до служби за станом здоров’я.

Переховувався два роки: СБУ Кіровоградщини повернула в Україну підозрюваного у вивезенні ухилянтів за кордон
Сімох спільників підозрюваного СБУ затримала у січні 2023 року. СБУ Кіровоградщини

Крім цього, клієнтам за гроші пропонували виїхати на тимчасово окуповану територію Запоріжжя під виглядом відвідування родичів. Для цього їх забезпечували фальшивими документами про наявність рідні за лінією фронту.

Вартість таких послуг оцінювали від 2,5 до 8 тисяч доларів США. Сума залежала від терміновості виїзду. На підставі зібраних доказів підозрюваному у вивезенні ухилянтів за кордон повідомили про підозру за трьома статтями:

  • частина 1 стаття 255 "Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній";
  • частина 4 стаття 28 та частина 3 стаття 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України";
  • частина 1, 4 стаття 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів".

За інформацією речниці СБУ, підозрюваний перебуває під вартою. Наразі щодо нього та його спільників триває досудове розслідування. Санкція статей передбачає покарання — позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

На початок