Померла коза. У селі на Кіровоградщині запровадили карантин через сказ

Померла коза. У селі на Кіровоградщині запровадили карантин через сказ

У селі Глинськ Олександрійського району Кіровоградської області щепили від сказу всіх домашніх тварин. Обійшли пів сотні дворів, вакцинували 960 тварин. Після сказу в кози у селі визначили загрозливу зону, з кінця лютого до кінця квітня триває двомісячний карантин.

Про це Суспільному розповів лікар райлікарні ветеринарної медицини Володимир Прокопенко.

Після смерті кози у сараї Володимира Ружича з села Глинське Світловодської громади зробили дезінфекцію. Зі слів чоловіка, тварину вкусила лисиця. Щеплення проти сказу у неї не було.

"Коза перестала пити воду пити та їсти. У неї з'явилась світлобоязнь. Світиш на неї ліхтариком, а вона боїться. Вночі тварина померла. Так, як сказали ветеринари, ми її спалили та закопали. Лисиць багато розвелося. Боїмося вже їх. Вони тут цілими табунами бігають".
У двох громадах Кіровоградщини триває карантин через по сказу
Після загибелі кози у сараї Володимира Ружича громади зробили дезінфекцію. Суспільне Кропивницький

Випадок сказу у кози в селі Глинськ підтвердили в кінці лютого, говорить ветлікар Сергій Малюга. Відтоді у селі щеплять всіх котів і собак. Територію села через випадок сказу оголосили неблагополучним пунктом до кінця квітня.

"Згідно з законодавством, собак та котів щеплюємо стовідсотково. Кіз, овець, коней та корів вакцинуємо на прохання господаря".

Нині в Кіровоградській області карантин по сказу триває у двох громадах. Окрім села Глинськ, у Кропивницькому. В обласному центрі у парку "Ковалівський" у березні бігала лисиця, у якої після загибелі підтвердили сказ, каже керівник лікарні ветеринарної медицини лікар Віталій Тєльний

"Сказ – це вірусне захворювання всіх теплокровних тварин. Характеризується розладом центральної нервової системи. При буйній формі у тварини спостерігається агресія, світлобоязнь та водобоязнь. Параліч нижньої щелепи, слиновиділення, відсутність акту ковтання. І є тиха форма – коли тварина до останнього дня поводиться без зміни поведінки – вживає воду, їжу і на другий день помирає”.

За перші три місяці року в Кіровоградській області зареєстрували 29 випадків сказу у тварин. Це 11 лисиць, 12 собак, 5 котів і одна коза. Торік було 100 випадків. У 22-му – 36, розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко. Захистом від сказу домашніх тварин є щорічні профілактичні щеплення.

"Наша Кіровоградська область забезпечена в достатній кількості вакциною українського виробника с Маємо майже 200 тисяч доз".

Вакцинація від сказу безплатна.

На початок