Рятувальники Кіровоградщини переобладнали спецтехніку для роботи під час війни

Рятувальники Кіровоградщини переобладнали спецтехніку для роботи під час війни

Рятувальники Кіровоградської області переобладнали 12 спецмашин і зекономили державі понад 130 мільйонів гривень. Автомобілі надали партнери із Європи, потому їх переобладнували під потреби рятувальників та піротехніків, які змінились під час війни.

За словами начальника обласного управління служби з надзвичайних ситуацій Віталія Миронюка, вартість дванадцяти автомобілів майже 137 мільйонів гривень, на їхнє переобладнання витратили 2,7 мільйона. Нині спецтехнікою забезпечені на 70%.

Одну з машин переобладнали з пожежної у піротехнічну. Встановили бронеплиту для захисту особового складу. З двох боків обладнали відсіки для перевезення вибухових речовин і засобів підриву, установили ємність з водою, насос, розповів начальник частини піротехнічних робіт Олег Філіппов.

Автомобіль використовували під час розмінування у деокупованій Снігурівці Миколаївської області.

Ще одну машину переобладнали в аварійно водолазну-рятувальну станцію. У ній – все необхідне обладнання для водолазів, сказав начальник аварійно-рятувальної частини Максим Ланцов.

"Найкраще, що вона повнопривідна, водолази можуть заїхати у важко доступні місця, де проводяться пошуки — річки та ставки. Вона дизельна в неї невеликий розхід, проти тих машин що були раніше".

Інша машина енергозабезпечення. Її використовуватимуть під час відключення електрики у закладах критичної інфраструктури.

Автомобіль газодимозахисної служби необхідний при гасінні пожеж. Доставляє до місця пожежі або надзвичайної ситуації балони з повітрям та компресорне обладнання для їх заправки, пояснив заступник начальника пожежної частини Микола Гунька.

Машину мобільної оперативної групи обладнали ноутбуками, дроном, є радіостанція та IP-телефонія, що дозволяє використовувати будь-яку мережу для телефонних розмов, передачі відеозображень.

Цьогоріч планують переобладнати ще шість машин.

На початок