"Мені це запам’ятається на все життя". Кропивничанин зібрав відео перших днів вторгнення

"Мені це запам’ятається на все життя". Кропивничанин зібрав відео перших днів вторгнення

Підприємець Дмитро Семенюк з Кропивницького після повномасштабного вторгнення став автором відео для зборів допомоги військовим та соціальної реклами. До цього створював комерційну рекламу. Цим займається і нині. Про свої проєкти, в тому числі й перших днів вторгнення, розповів Суспільному.

Пригадав, як 24 лютого 2022 року, в перші години вторгнення, йшов до волонтерського центру і бачив на вулиці чоловіків-добровольців, які прямували до військкомату.

"Мені це запам’ятається на все життя, коли чоловіки біжать різними маршрутами. Вони на адреналіні, всі в настрої. Один чоловік мене зарядив, він по плечу поплескав і російською мені сказав: "Братік, ідемо у військомат, будемо "тратата" цих уродів". Тоді в перші дні війни, я почав розуміти, що таке оце пафосне слово "день єдності"".

Створювати відео для зборів допомоги на фронт почав у волонтерському центрі "КропХаб".

"Коли я прийшов на Козачий острів, у мене було таке враження, що це суцільна артерія. І все б’ється струмом. Все організовано, все пульсує. На вулиці палатка і там тисячі людей – під’їжджають машини, вивантажують – завантажують. За списками, які прямо на стовпі висіли".

Скільки відео створив за два роки чоловік не рахував.

"Те, що ми знімали – насправді круто, бо зараз ми можемо пригадати, як це було. Оці всі емоції, що ми тоді переживали, як зараз це відчуваємо. Пам’ятаю, як в КропХабі був ланцюг з людей коли передавали коробки".

Відео про протитанкові "їжаки" створив коли для їхнього виготовлення збирали метал.

"Разом з чоловіками, які зварювали, працювали з металом, придумали таке: "До нас їдуть російські "браття". Ми ж не можемо зустріти їх без подаруночків. Випилюємо "їжака". Тож треба ось таку прекрасну доріжку".

Відео "Закрийте небо над Україною" створив разом з іншими кропивничанами для іноземців під час перших повітряних тривог.

"Багато відео з дітьми, коли повітряна тривога включилася. Коли 15 чотирирічних дітей, які кричать, несуть у підвал. Це було жорстко. Не бажаю нікому таке пережити, я не міг просто це знімати. Мене аж трусить".

З того часу чоловік організовує допомогу на фронт. Нині збирає на зимові спальники для військових.

На початок