На Кіровоградщині в сімейних лікарів можна отримати психологічну допомогу

На Кіровоградщині в сімейних лікарів можна отримати психологічну допомогу

На Кіровоградщині в сімейних лікарів можна отримати психологічну допомогу
. Фото ілюстративне: Суспільне

У Кіровоградській області лікарі можуть надавати пацієнтам психологічну допомогу. Це передбачено в новому пакеті медичних послуг "Психологічна підтримка пацієнтів із психологічними й психічними розладами". Він з’явився у 2023 році. Лікарня може за бажанням його законтрактувати з Національною службою здоров'я України, якщо медики пройдуть навчання.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Олега Рибальченка, торік в Україні опитали людей, які потребують психологічної допомоги, і вони сказали, що згодні про це говорити з лікарем під час огляду, бо йому довіряють. Водночас медична освіта в Україні побудована таким чином, що лікарі не є професійними психологами.

"Національна служба здоров'я розпочала масштабне навчання медичного персоналу з приводу можливості реагувати саме на такі виклики. Відповідно в нашій області будь-який медичний працівник на сайті Національної служби здоров'я може пройти онлайн-курс і отримати первинні знання з приводу маршрутизації пацієнта з психологічним розладом. Насправді це стосується абсолютно нас усіх, адже ми переживаємо повітряні тривоги".

Нині на Кіровоградщині з 31 Центру первинної медико-санітарної допомоги комунальної власності 14 мають такі пакети й надають допомогу. За словами Олега Рибальченка, це не повноцінна заміна психолога, а перший етап підтримки для людини.

"Функція сімейного лікаря в цьому випадку — не надати психологічну допомогу, а відрізнити проблему і порадити пацієнту необхідність консультування в психолога. Накопичення психологічних проблем може привести до медичних питань, у тому числі й до патологічних станів".

Олег Рибальченко сказав, що міністр Віктор Ляшко поставив завдання, щоб усі заклади первинної медико-санітарної допомоги в цьому році завершили контрактування саме цього пакету.

На початок