186 мільйонів гривень на ремонт вулиць Героїв України та Академіка Тамма у Кропивницькому. Що планують і чи на часі

186 мільйонів гривень на ремонт вулиць Героїв України та Академіка Тамма у Кропивницькому. Що планують і чи на часі

186 мільйонів гривень на ремонт вулиць Героїв України та Академіка Тамма у Кропивницькому. Що планують і чи на часі
Вулиця Героїв України у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому планують капітально відремонтувати відрізки на вулицях Героїв України та Академіка Тамма. Витратять понад 186 мільйонів гривень. Який вигляд матимуть вулиці та чи доцільно робити ремонти під час війни, під час брифінгу розповів заступник міського голови Олександр Вергун.

Заступник розповів, вулиці, які планують відремонтувати, давно потребують оновлення. Причини цьому такі: вони сполучають райони, де живуть до 70 тисяч населення, через це автопотік на добу сягає шести тисяч машин на добу. Це призводить до заторів у будні дні та у вихідні, бо поруч ринок. На дорогах відсутня інфраструктура, якої вимагає чинне законодавство, зокрема це пандуси та велодоріжки, облаштування зупинок, покриття тротуарів зруйновані.

Після ремонту дорога буде мати чотири смуги руху, кільце, велодоріжки й тротуари з обох боків, встановлять незалежне освітлення від сонячних батарей. Це вимога чинного законодавства, наголосив Вергун.

Під час ремонту спиляють 50 дерев. "Вони висаджені під краєм проїжджої частини, розширити дорогу без знесення дерев не можливо. Висадять нові", – сказав заступник голови.

Відрізок на вулиці Академіка Тамма від вулиці Курганна до вулиці Героїв Рятувальників вартуватиме майже 72 мільйони, з яких 52 мільйони гривень з міського бюджету та 20 мільйонів гривень — з державного. Протяжність відрізка – 680 метрів.

Відрізок дороги на вулиці Героїв України до вулиці Жадова, протяжністю 1,5 кілометра, коштує 114 з половиною мільйони гривень, з яких 74,5 мільйона гривень із міського бюджету та 40 мільйонів гривень із державного бюджету.

Ремонт розпочався два тижні тому, завершити його планують до кінця року.

На питання під час брифінгу, чи доцільно витрачати гроші на ремонт доріг під час війни, Олександр Вергун відповів: "Наскільки я знаю, на черговому засіданні міськради планують виділити гроші на ЗСУ, не залишається без уваги цей напрямок, але ремонтувати дороги, заклади бюджетної сфери також потрібно".

На початок