У Кіровоградській області одного учасника позбавили права цьогоріч складати мультипредметний тест. Причина – під час виконання завдань він був з мобільним телефоном, чого робити не можна, розповіла Суспільному завідувачка центру оцінювання якості освіти Любов Корж. Основна сесія мультитесту тривала з 5 по 23 червня. Крім того, 23 червня закінчується реєстрація на додаткову сесію, яка відбудеться з 11 по 24 липня.
За інформацією Любові Корж, у Кіровоградській області на тестування прийшли майже 95% зареєстрованих учасників. Це 6346 людей. Складали мультипредметний тест в екзаменаційних центрах. Їх в області було 27.
Цього року вступники складають два обов’язкових предмети – українську мову та математику і третій предмет на вибір: це історія України, біологія, фізика, хімія та англійська, французька, німецька чи іспанська мови. На виконання тесту мають три години (торік було дві – ред.), розповіла завідувачка центру оцінювання якості освіти: "Нелегкою була основна сесія – сім разів звучали сигнали тривоги, були аварійні відключення електроенергії, зникав інтернет. Всі ці нестандартні ситуації були вирішені. Під час повітряної тривоги, за регламентом, учасники залишали аудиторії і з інструкторами спускалися до укриттів".
Зі слів Любові Корж, якщо тривога триває менше однієї години, учасники повертаються до приміщення, щоб продовжити виконувати мультитест. Якщо більше години 20 хвилин, учасники складатимуть тест в додаткову сесію: "Були тривоги, що тривали і півтори години, але учасники отримували додатковий час і всі склали тест в основну сесію. Додатковий час давали з дозволу Українського центру оцінювання якості освіти".
Завідувачка центру оцінювання якості освіти сказала, що учасник, якого позбавили права складати мультитест через телефон, залишений ним під час тесту, зможе пройти тестування наступного року.
В останній сесійний день мультипредметного тесту на Кіровоградщині повітряна тривога лунала один раз і тривала пів години.
Що розповіли учасники тестування
Анна Мороз – цьогорічна випускниця школи. Мультипредметний тест складала у Кропивницькому. З її слів, адресу екзаменаційного центру з міркувань безпеки розголошувати не можна. Дівчина планує отримати освіту архітектора: "Найбільше переживаю, що можу розхвилюватися і через це помилитись. Хоча питання може бути легким".
Артур Бура перед початком тестування повторював хімію – предмет, який учасники обирають самі, крім обов’язкових математики та української мови. Хлопець – випускник коледжу, мріє стати хіміком: "Хвилююся з приводу задач з хімії, вони мають бути такі складними. Готувався десь три місяці, хоча і до цього готувався, але посередньо. Думаю хімію буду складати десь півтори години, не більше".
Учасник тестування Дмитро Чермашенцев розповів про те, як складав тест з урахуванням повітряної тривоги: "Почалася тривога – ми пішли, тест зупинили. Час залишився нам. Навіть додали 25 хвилин. Ми посиділи в підвалі, а коли закінчилась тривога, ми повернулися. Потім хвилин 15 чекали поки відновлять тест, за що ще 15 хвилин додали. А загалом – нічого нового".
Зі слів учасниці тестування Надії Гарагулі, відчувала хвилювання, хоча завдання, на її думку, не були складними: "Були проблеми з комп’ютерами: я виконала завдання, а воно не зараховувало відповідь, і коли я вписувала вручну, воно не зараховувало. Ми довго чекали і в цей час оголосили повітряну тривогу".